250 bin takipçisiyle 2022 yılı sepetini paylaştı. Fiyatlarının katlanacağını iddia ediyor.

Cointurk Analitik  04/01/2022     275 GÜN ÖNCE
-------- COINTURK --------

Herkesin favori kripto paraları vardır ve uzun vadeli şekilde hedeflerini bekler. Popüler analistlerin de benzer şekilde favori yatırım sepetleri olabiliyor. Crypto Love YT kanalının analistinin de benzer bir favori listesi var ve yaklaşık 250 bin takipçisiyle paylaştı. Fikirleri gelecekten bir haber olmasa da en tavsiye ettiği kripto varlıklar incelenebilir. Üstelik içinde hepimizin yakından tanıdığı altcoinler de bulunuyor.

Terra (LUNA)

Listedeki ilk altcoin Terra (LUNA). Terra, fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitli stablecoin ihraç ediyor. Merkezi değil ve kısa süre önce detaylı bir fiyat analizini internet sitemiz üzerinde paylaşmıştık. Eğer incelerseniz en azından kısa vadede ciddi bir kazanç ihtimali olduğunu görebilirsiniz. Terra hizmetini Bitcoin’in (BTC) sansür direnciyle birleştirir ve hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sunar.

Yazı hazırlandığı sırada LUNA 92 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Avalanche (AVAX)

Bilmeyen ve duymayan yoktu. Üstelik kurucusu Emin Gün Sirer, bir Türk tarafından başlatılan ve ciddi başarı yakalayan Ethereum katillerindendir. Avalanche (AVAX) merkezi olmayan uygulamalar ve özel blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören layer1 blockchaindir.

Akıllı sözleşmeler için en popüler blockchain olan Ethereum’u yerinden etmeyi amaçlayan projeler arasında başı çekiyor. Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar destekliyor. Kısacası Avalanche hızlı, düşük maliyetli ve çevre dostudur. En değerli kripto paralar sıralamasında 11’inci ve fiyatı yaklaşık 110 dolar seviyelerindedir.

Polygon (MATIC)

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK‘dır. Yani tam anlamıyla geliştirici dostudur. Belki de Acun Ilıcalı’nın NFT pazaryeri bu yüzden Polygon ağında çalışıyor.

Cardano için aynı şeyi söyleyemeyiz. O geliştiricilerin işini çok daha zorlaştırıyor ve yazılımcılar Haskell gibi zor bir dilde akıllı sözleşme geliştirmek istemiyor. Polygon bunu çoktan aşmış. Fiyatı yazı hazırlandığı sırada 2,4 doların üzerinde bulunuyor.

Near Protocol (NEAR)

Near Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olarak tasarlanmıştır. Proje düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip blockchainleri tıkayan bazı sınırlamaları ortadan kaldıran L1 blockchaindir. Bu, DApp’ler için ideal ortamı sağlar, geliştirici ve kullanıcı dostu bir platform oluşturur.

Örneğin, NEAR, Ethereum’da yaygın olan kriptografik cüzdan adreslerinden farklı olarak, insan tarafından okunabilen hesap adlarını kullanır. NEAR ayrıca ölçeklendirme sorunlarına benzersiz çözümler sunar ve “Doomslug” adlı kendi fikir birliği mekanizmasına sahiptir.

The SandBox (SAND)

Sandbox, kullanıcıların bir oyun şeklinde dijital varlıklar yaratmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına izin veren blockchain tabanlı sanal bir dünyadır. DAO ve NFT’lerin güçlerini birleştireren Sandbox, gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturur.

Şimdilik 36’ncı sırada yer alıyor ve fiyatı 5,7 dolar civarındadır.

Aragon (ANT)

Aragon, dApp’ler, kripto protokoller, DAO oluşturmak ve yönetmek için modüler bir yol sunan Ethereum ağı üzerine kurulu merkezi olmayan bir platformdur. ANT ERC-20 tokeni, sahiplerinin Aragon Ağını yönetmesini sağlayacaktır.

Kullanıcılar aslında Aragon’da kendi DAO’larını oluşturabilirler. Fiyat yazı hazırlandığı sırada 12 doların üzerinde bulunuyor.

Presearch (PRE)

Presearch, ayda 1,5 milyondan fazla kullanıcıya ve 10 milyondan fazla aramaya sahip, merkezi olmayan bir arama motorudur. Kullanıcılara üç benzersiz değer önermesi sunar: Verileri ve mahremiyeti üzerinde kontrol sahibi olmak, ekosisteme değer katmak için ödeme almak ve arama ekosisteminin merkezsizleştirilmesi.

Gizlilik endişesi olan ve merkeziyetsizliği savunanların favori arama motoru olabilir. Token fiyatı 0,4 dolar seviyelerinde ve halen 200 milyon dolar piyasa değerinin altında bulunuyor.

Fiyatı Ucuz  ve Kazanç Fırsatı Verebilecek 3 Altcoin

Son üçlü pek bilinmiyor ve ekstra riskli görünüyor. Her ne kadar popüler bir kanal olsa da Cyrpto Love bunları reklam karşılığında yayınlıyor da olabilir. Bu yüzden daha az detaylı şekilde bunları ele almakta ve ilginizi çekerse kendi internet siteleri üzerinden araştırmanızda fayda var. Bir projeye yatırım yapmadan önce neleri araştırmanız gerektiğine dair internet sitemizde birçok içerik yayınladık bunlardan yardım alabilirsiniz.

MXC

MXC, yaygın olarak Nesnelerin İnterneti (IoT) Simgesi olarak da adlandırılan bir Yardımcı Program tokenidir. MXC, kablosuz cihazların şu anda kullanılan WiFi ve Bluetooth yöntemlerinden daha verimli ve daha uzun mesafelerde bağlanmasına ve iletişim kurmasına izin vermek için küresel bir veri ağı kuruyor. MXProtocol ve birlikte çalışabilir parachain’i şehirlere, şirketlere ve bireylere bir LPWAN ağı kurmaktan ve onu hem veri iletmek hem de yönetmek için kullanmaktan kâr/fayda alma konusunda yardımcı olmak için tasarlanmıştır. En azından yapmak istedikleri şeyin bu olduğunu söylüyorlar. Bundan birkaç yıl önce de PundiX kurucuları dünyanın her yerinde onların pos cihazlarını göreceğimizi söylüyordu. Sonuç koca bir hüsran oldu, bu yüzden vaatler sizi aldatmasın.

Sentivate (SNTVT)

Sentivate, merkezi ve merkezi olmayan bileşenlerden oluşan karma bir ağdır. Geliştiricilerin belirtilen amacı, modern internet altyapısına bir alternatif oluşturmaktır. ICP de bunu yapmaya çalışıyor ama bunun için token basmak tek başına yeterli değil. Bu çok iddialı bir hedef olur. Buna rağmen SNTVT’yi destekleyenler var ve piyasa değeri 60 milyon doları geçti.

MahaDAO (MAHA)

Listedeki son altcoin, başka bir DAO projesidir. MahaDAO, değerini, her bir varlığın diğerlerine göre fiyatındaki değişikliklere cevaben otomatik alım ve satımla otomatik olarak ayarlanan, birbiriyle ilişkisiz varlıklardan oluşan bir sepetten türeyen, merkezi olmayan, amortisman yapmayan bir algoritmik varlıktır. Copy trade ve DAO karması bir proje olmuş yine söylediğim gibi bu proje de ekstra risk içeriyor.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ