Son zamanlarda piyasada oldukça popüler olan Avalanche (AVAX) yeni rekorunun ardından soluklanıyor gibi görünüyor.

Cointurk Kripto  19/11/2021     321 GÜN ÖNCE

Genel kripto para piyasası son günlerde zor zamanlar geçiriyor. Her ne kadar analistlerin ve uzman isimlerin görüşleri yukarı yönlü olmaya devam etse de ve 2021 yıl sonu hedefleri hala altı haneli olarak kalsa da yaklaşık olarak son 1 haftadır genel bir düşüş trendi yaşanıyor. Bu süreç içinde yükselen ve yerini koruyan kripto para birimleri içinde Avalanche (AVAX) dikkatleri çekiyor.

 

Son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 8 değer kaybeden AVAX şu anda 100 dolar bandında işlem görüyor ve AVAX’ın bugün erken saatlerde %10 değer kazanmış olması dikkatleri çekiyor. Buna ek olarak AVAX’ın son 1 haftada %13 ve son 1 ayda %76 artış yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

AVAX Fiyat Beklentileri

 

Son grafiklere göre AVAX’ta bir satış baskısının oluşmuş olduğu görülüyor. Analistler bu durumu yatırımcıların kar toplaması olarak değerlendiriyor. Ancak muhtemelen genel piyasa görünümünün de AVAX fiyatı üzerinde etkisi bulunuyor.

 

Şu an için 100 dolar AVAX için önemli bir nokta. Ancak analistler bir süre 90 dolar ile 100 dolar aralığında konsolidasyon olabileceğini ifade ediyor. Buna ek olarak uzman isimlerin 2021 yılı AVAX fiyat tahminlerinin 200 dolar olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Yine de genel piyasa görünümü sebebiyle AVAX’ın bir süre daha aşağı yönlü hamleler yapabileceğini unutmadan hareket etmek gerekiyor.