• YARIM ALTIN
  3.465,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6444
  % 0,04
 • € EURO
  19,5244
  % 0,04
 • £ POUND
  22,6029
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  2,6718
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,2956
  % 0,07
 • BITCOIN/TL
  313650,378
  % -1,04
 • BIST 100
  4.976,82
  % -0,47

AYRINTILARIYLA METAVERSE VE KRİPTO İLE BAĞLANTISI (Bölüm 3)

AYRINTILARIYLA METAVERSE VE KRİPTO İLE BAĞLANTISI (Bölüm 3)
——– PARAKULE.COM ——–

Birinci Bölümü okumak için tıklayın

İkinci Bölümü okumak için tıklayın

İKİNCİ HAYAT METAVERSE

SecondLive, kullanıcıların sosyalleşmek, öğrenmek ve iş için avatarları kontrol ettiği 3D sanal bir ortamdır. Proje ayrıca koleksiyonları değiştirmek için bir NFT pazarına sahiptir.

Eylül 2020'de SecondLive, birinci yıldönümü kapsamında Binance Smart Chain'in Hasat Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Sanal fuar, kullanıcıların keşfetmesi ve etkileşimde bulunmaları için BSC ekosisteminde farklı projeler sergiledi.

AXIE INFINITY

Axie Infinity, gelişmekte olan ülkelerdeki oyunculara tutarlı bir gelir elde etme fırsatı sağlayan, para kazanılacak bir oyundur.

Axies olarak bilinen üç yaratığı satın alarak veya hediye ederek, bir oyuncu Smooth Love Potion (SLP) belirtecini çiftleştirmeye başlayabilir. Açık piyasada satıldığında, birisi ne kadar oynadığına ve piyasa fiyatına bağlı olarak kabaca 200 ila 1000 $ (USD) kazanabilir.

Axie Infinity tekil bir 3D karakter veya avatar sağlamasa da, kullanıcılara metaverse benzeri bir iş fırsatı verir.

Decentraland, sosyal öğeleri kripto para birimleri, NFT'ler ve sanal gayrimenkullerle birleştiren çevrimiçi, dijital bir dünyadır. Bunun da yanı sıra, oyuncular platformun yönetişiminde de aktif rol alırlar.

Diğer blockchain oyunları gibi, NFT'ler de koleksiyonları temsil etmek için kullanılır. Ayrıca, kullanıcıların kripto para birimi MANA ile oyunda satın alabilecekleri LAND, 16×16 metre arazi parselleri için de kullanılırlar. Tüm bunların kombinasyonu karmaşık bir kripto ekonomisi yaratır.

METAVERSE NASIL BİR GELECEK SUNUYOR?

Facebook, birleşik bir metaverse'in oluşturulması için en ısrar gösteren uygulamalardan biridir. Bu, Facebook'un Diem stablecoin projesi nedeniyle kripto destekli metaverse için özellikle ilginç karşılanmaktadır.

Mark Zuckerberg, uzaktan çalışmayı desteklemek ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için finansal fırsatları iyileştirmek için metaverse bir proje kullanma planlarından açıkça bahsetti.

Facebook'un sosyal medya, iletişim ve kripto platformlarına sahip olması, tüm içerikleri tek bir dünyada birleştirmek için olanak sağlamaktadır.

Diğer büyük teknoloji şirketleri de Microsoft, Apple ve Google’da dahil olmak üzere bir metaverse oluşturma konusunda çalışmalara başladılar.

Kripto destekli bir metaverse söz konusu olduğunda, NFT pazarları ve 3D sanal evrenler arasında daha fazla entegrasyon sağlamak için daha fazla çalışma yapmaları gerekiyor.

NFT sahipleri mallarını OpenSea ve BakerySwap gibi pazarlarda birden fazla kaynaktan satabilirler, ancak bunun için henüz popüler bir 3D platform yoktur.

Daha büyük ölçekte, blockchain geliştiricileri büyük bir teknoloji devinden daha fazla organik kullanıcıya sahip popüler metaverse benzeri uygulamalar geliştirebilir.

Birleşik bir metaverse için muhtemelen biraz daha zaman ve çalışma gerektirecek. Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri için farklı kurgular da söz konusu, ancak şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

Eğer bir metaverse noktasına ulaşmak istiyorsak ve hayatımıza tam olarak girdiğinde hazır olmak istiyorsak, blockchain ve 3D uygulamaları günlük hayatımıza uyumlu hale getirerek işe başlayabiliriz.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ