• YARIM ALTIN
  4.766,00
  % 5,68
 • AMERIKAN DOLARI
  23,1937
  % 7,51
 • € EURO
  25,0591
  % 7,85
 • £ POUND
  29,1849
  % 7,45
 • ¥ YUAN
  3,2538
  % 7,36
 • РУБ RUBLE
  0,2831
  % 7,10
 • /TL
  %
 • BIST 100
  5.561,18
  % 3,20

BAGFAŞ hisseleri geçici olarak borsada işleme kapatıldı

BAGFAŞ hisseleri geçici olarak borsada işleme kapatıldı

Borsa İstanbul'un Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamaya göre, BAGFAŞ'ın işlem sırası Pay Piyasası Yönergesinin 30/1-a maddesi uyarınca geçici olarak işleme kapatılmıştır.

30/1-a maddesi ise şöyle:

“Bir sermaye piyasası aracına veya ihraççısına ilişkin olarak bir belirsizlik hâlinin veya yatırımcıların kararlarını etkileyecek önemde bilgiler olduğunun öğrenilmesi ve Genel Müdürün bu belirsizlik hâlinden veya önemli bilgilerden yatırımcıların haberdar edilmesini gerekli görmesi”

Cari açık nisanda 1,7 milyar dolar açık verdiCari açık nisanda 1,7 milyar dolar açık verdiEkonomi

Faaliyetleri durdurulmuştu

Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Balıkesir'de yapılan denetimlerde, yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilen bir sanayi tesisinin faaliyetlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca durdurulduğu haftasonu açıklanmıştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında denizde, kıyılarda ve tesislerde yürütülen denetim çalışmaları devam ediyor.

14 hissenin teknik analiz görünümü: AKBNK, EKGYO, GARAN, HALKB, ISCTR, THYAO, VAKBN, YKBNK, TCELL, TKFEN, SISE, ENKAI, TTKOM, KCHOL14 hissenin teknik analiz görünümü: AKBNK, EKGYO, GARAN, HALKB, ISCTR, THYAO, VAKBN, YKBNK, TCELL, TKFEN, SISE, ENKAI, TTKOM, KCHOLBorsa

Bakanlığın açıklamasında şirket ismi yer almazken Balıkesir'in Bandırma ilçesinde gübre üretimi konusunda faaliyet gösteren bir sanayi tesisinde, Bakanlık ekiplerince, kapsamlı inceleme ve denetim yapıldığı belirtilmişti.

Denetimler sonucunda, Çevre Kanunu'nda belirtilen yükümlülükleri yerine getirmediği tespit edilen tesisin gerekli çevresel tedbirleri alıncaya kadar faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilmişti.