Güçlü fiyat katalizörü olan 5 kripto para ve detayları!

Cointurk Kripto  14/11/2021     325 GÜN ÖNCE

Lark Davis, aboneleriyle yıl sonuna kadar 10 kata kadar artış gösterebilecek 5 kripto parayı paylaştı. Ünlü analist kripto para topluluğu tarafından yakından takip ediliyor. Erken dönem yatırım fırsatlarını araştıran ve tahminleriyle kimi zaman takipçilerine mini servetler kazandıran analist yıl sonuna işaret ediyor. Elbette her tahminin %100 gerçek olması mümkün değil, bu yüzden yatırımlarınızı yapmadan önce kendi araştırmalarınızı yapmalısınız.

 

Trader Joe (JOE)

Listede ilk sırada Avalanche’daki en büyük merkezi olmayan borsa olan Trader Joe (JOE) bulunuyor. Lark Davis, Avalanche’ın çok fazla potansiyele sahip bir ekosistem olduğunu ve Trader Joe’nun şu anda Avalanche (AVAX) üzerinde olağanüstü bir AMM DEX projesi oluşturduğunu söylüyor.

 

“Faaliyete geçeli henüz 4 ay olmasına rağmen Trader Joe, Ağustos ayında 500 milyon dolar TVL boyutuna ulaştı. Avalanche ekosistemindeki en büyük TVL’ye sahip AMM DEX olmak için Pangolin‘i (PNG) geride bıraktı”.

 

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Davis, yukarı yönlü potansiyeli açısından Trader Joe’nun “hâlâ yeni doğmuş bir bebek” olduğunu düşünüyor. Yazı hazırlandığı sırada %27 artan JOE fiyatı 2,72 dolardan alıcı buluyor. Diğer detayları aşağıda görüyorsunuz.

 

Ramp (RAMP)

Listede bir sonraki sırada, RAMP geliyor. ETH tabanlı tokenlerin stake edilmesi için köprü görevi gören protokol DeFi‘nin benimsenmesini artırmayı amaçlıyor. Sadece 123 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan token (video paylaşıldığı sırada) ünlü analiste göre 10 kat değerlenecek.

 

“Ramp, Polkadot’un yanı sıra Solana‘yı da entegre edecek. Bu oldukça büyük bir şey… Yeni bir zincir, yeni kullanıcılar, yeni likidite, yeni seçenekler, yeni DeFi entegrasyonları anlamına geliyor. Ayrıca Ethereum ağında rUSD stablecoinin basılmasını da sağlıyorlar”.

 

Lark Davis yaklaşmakta olan Ramp 2.0 yükseltmesine işaret ediyor. Bu güncellemenin token fiyatını en az 1 milyar dolara taşıyacağına inanıyor.

 

Bridge Mutual (BMI)

Stablecoinler, merkezi borsalar ve akıllı sözleşmeler için teminat sağlayan merkeziyetsiz bir sigorta platformudur. Bridge Mutual (BMI), kullanıcıların sigorta hizmeti almasına, sigorta ödemelerine karar vermesine ve tazminat almasına olanak tanır. Video yayınlandığı sırada BMI 30 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

 

“Bridge Mutual bir üst sürüme yükseltilecek. Beni heyecanlandıran en önemli ve en büyük şeylerden biri çok yakında Solana ile bütünleşmeleridir. Bu çok büyük çünkü Solana dördüncü veya beşinci en büyük kripto para birimi, SOL ekosisteminde ciddi DeFi yoğunluğu var. Solana‘ya gelen her türlü yeni protokolü görüyoruz. Ancak şu anda Solana’da herhangi bir sigorta protokolü yok. Bu Solana havuzlarından bazılarına daha fazla para yatırmak konusunda biraz tereddütlü olmamın nedenlerinden biridir”.

 

Davis bu gelişmenin ciddi fiyat katalizörü olacağını ve BMI fiyatını uçuracağını düşünüyor.

 

Portal Defi (PORTAL)

Portal DeFi, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar arasında hızlı, güvenli ve özel atomik takaslar yapan, kendi kendine barındırılan bir layer2 cüzdanı ve gerçek çapraz zincir DEX‘tir.

 

“Bu, elbette çok benzersiz bir şey olan Bitcoin blok zinciri için layer2 merkezi olmayan bir finans platformudur. Bitcoin üzerine inşa edilmiş çok fazla DeFi görmüyorsunuz ama bence Bitcoin tabanlı merkezi olmayan finans ürünleri için büyük bir talep var”.

 

Ayrıca, projenin son zamanlarda Bitcoin üzerinde bağımsız ve sansürsüz bir DeFi inşa etmek için 8,5 milyon dolarlık bir finansman turu yaptığı biliniyor. Finansman turuna Coinbase Ventures, ArringtonXRP Capital, OKEx, Republic.co, Shima Ventures gibi bilindik şirketler de katıldı.

 

 

Ardana (DANA)

Cardano ekosistemi akıllı sözleşmeler için uyumlu hale geldi. Ancak halen bir eksik var, ağda yeteri kadar aktif proje bulunmuyor. Ardana (DANA) en azından DeFi alanında bir eksikliği sona erdirecek. Son yatırım turlarıyla birlikte proje 11,5 milyon dolar topladı.

 

Ardana sayesinde kilitli ADA varlıklarınızı nakde çevirebileceksiniz. Stake ettiğiniz token ile borçlanıp Ardana tarafından basılan stablecoinleri alabilirsiniz. Cardano ekosisteminde bir ilki başaracak olan projenin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.