Pandeminin başlamasından sonra küresel çapta, özellikle de ABD ve Avrupa’da gerçekleştirilen parasal genişleme, kripto para birimlerinin ve endüstrisinin gelişmesine önemli ölçüde katkı sağladı.

Cointurk Kripto  02/12/2021     308 GÜN ÖNCE

Likidite bolluğu ile birlikte bireysel ve kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına akın etti ve bu da mevcut kripto paraların yükselmesine destek olurken, yeni projelerin de ortaya çıkmasını tetikledi. Ve kripto dünyasına gözlerini açan projelerin eni kripto para borsaları tarafından listelenmesi önem kazandı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance de yeni token’ler listelenmeye devam ediyor.

Binance borsasının kripto para listeleme kriterleri neler?

Binance CEO’su CZ, Forbes ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, bir token’in Binance borsasında listelenmesi için gerekli ve önemli kriterleri açıkladı. Öncelikle listelenmesi düşünülen token’in kullanıcı sayısının önemli olduğunu belirten CZ, bunun dışında Blockchain’deki aktif adreslerin sayısı, sosyal medya izleyicileri ve kod taahhütleri gibi birçok başka faktörün olduğunu söylüyor:

“Bir tokenin çok sayıda kullanıcısı varsa, o ürünün değeri vardır ve biz de onu listeleriz. Bu ezici ve önemli bir özellik. Örneğin meme coin’leri düşünün, kişisel olarak anlamasam da, çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor ve takip ediliyorsa, onu listeleriz. Burada benim şahsi fikrim önemli değil. Binance olarak topluluğa göre hareket ediyoruz.”