Yüksek volatiliteli fiyat hareketleri kaydedilen kripto para piyasasında, çoğu kripto varlık değer kayıpları kaydetmeye devam ediyor.

Cointurk Kripto  13/11/2021     194 GÜN ÖNCE

Piyasa değeri bakımından ilk 10’da olan kripto para birimlerinin çoğu, son 24 saat içerisinde aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydederek bir miktar değer kaybı yaşadı.

Arka arkaya gelen haber akışları ile birlikte yüksek volatiliteli fiyat hareketleri kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının hemen ardından kaydetmeye başladığı aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte bir miktar değer kaybı yaşadı. Bitcoin, son 24 saat içerisinde de değer kayıplarına devam etti ve 64.800 dolar fiyat seviyelerinden 63.150 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Konuya ilişkin birçok kripto para analisti, ilk önce 63.000 dolar seviyeleri sonrasında da 60.000 dolar seviyelerindeki destek bölgelerinin önemli olduğunu ve lider kripto para biriminin bu seviyelerin üzerinde kalmasının önemli olduğunu dile getirdi.

SOL/USD

Solana blok zincirinin kripto para birimi olan SOL, yakın zaman içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşsa da (SOL ATH: 259,96 USD – CoinGecko), piyasaki düşüşlere uyum sağlayarak bir miktar değer kaybı yaşadı. SOL, piyasa değeri en yüksek ilk on kripto para birimi arasında, son 24 saat içerisinde en çok değer kaybeden kripto varlık oldu. Gün içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte SOL, 222 dolar fiyat seviyelerinen işlem görmeye başladı.

AVAX/USD

Hafta içerisinde 96 dolar fiyat seviyelerine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan AVAX, piyasadaki düşüşlerin kaydedilmeye başlanmasından bu yana gerçekleştirdiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte, 82 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayarak 80 dolar bölgelerindeki destek seviyesine yaklaştı. Birçok analist, sosyal medya hesabından paylaştığı analizler ile Avalanche’ın kısa vadede 80 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde kalmasının, ilerleyen günlerde yüksek fiyat performansı gösterebilmesi açısından önem arz ettiğini ifade etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.