Bitcoin fiyatı 56.000 dolar bölgesinde dalgalanmaya devam ederken, analistler Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketi için çeşitli boğa ve ayı senaryolarını tartışıyor. Önümüzdeki günlerde nelere dikkat edilmesi gerektiğine göz atıyoruz.

Kriptokoin Analitik  23/11/2021     6 GÜN ÖNCE

Rekt Captial’e göre, BTC için fiyat hareketi şu ana kadar “umut verici” ve şu anda “bu aylık seviyeyi destek (yeşil) olarak geri almaya gerçekten yakın”, ancak analizler yakın gelecekte hala çok fazla dalgalı fiyat hareketleri olabileceği konusunda uyarıyor.

David Davichitz: BTC’nin Aralık ayında 100.000 dolara ulaşacağını düşünmüyorum

ExoAlpha’nın icra ortağı ve yatırımcı David Davichitz, 100 kat ucuzdan Bitcoin alan yatırımcılarının çoğunun “muhtemelen onları herhangi bir fiyattan nakde çevireceğine” dair endişelerini paylaşıyor:

"Bu, etkili dağıtım haberi patlak verdiğinde muhtemelen piyasayı oldukça sert bir şekilde vuracak."

Şimdilik, Lifchitz “satışın 57.000 ila 58.000 dolar destek seviyesinde bitmiş gibi göründüğünü” ve “önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar 63.000 dolar ve üzerine ulaşmaya hazır olduğunu” düşünüyor.

Ancak Lifchitz’e göre, Mt. Gox BTC piyasaya sürüldükten sonra gelecekteki bir satış tehdidi nedeniyle dikkatli olunması gerekiyor. İşte nedenleri:

"Ancak, bu Mt.Gox, piyasanın başının üstünde bir Demokles kılıcı ve bu tehdit asılıyken BTC’nin önümüzdeki ay 100.000 dolara çıkacağını görmüyorum. Balinalar sımsıkı tutunuyorlar ama daha fazlasını satın almadılar. Sanırım Mt.Gox’un yaklaşmakta olan dramasının farkındalar ve yaklaşmakta olan potansiyel büyük düşüşe yüklenmeyi bekliyorlar. Şimdi Mt.Gox engeli ortadan kalktığında, Bitcoin yeni zirvelere ulaşmak için net bir yola sahip olacak ve partiyi bozabilecek bazı çılgın düzenlemeleri engelleyecek."

Bitcoin fiyatı, tarihsel verilere göre şuanda dipte

Bitcoin için 2017 fiyat hareketini mevcut piyasa ile karşılaştıran aşağıdaki çizelgeleri yayınlayan TechDev, mevcut düzeltme “2017’nin Kasım ortasından mükemmele yakın bir noktaya kadar takip ediliyor” ve “sadece küçük bir fark”, “50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) bir kırılması” dedi. TechDev mevcut seviyelerin dip fiyatlar olduğuna dair şunları da ekliyor:

"Dibe vuramamış olabiliriz ama yakın. Gördüğüm her şey, önümüzdeki 5-15 haftanın büyük olma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor."