Kripto paralar geçtiğimiz gün yaşanan sert düşüşün ardından yaralarını sarmaya devam ediyor. İşte Bitcoin ve altcoin'lerde son durum.

Cointurk Kripto  05/12/2021     304 GÜN ÖNCE

Kripto para piyasasında geçtiğimiz gün sert bir düşüş gerçekleşti ve lider kripto para birimi Bitcoin’de ve pek çok altcoin’de büyük değer kayıpları yaşandı. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşanan son düşüşle birlikte 24 saat içerisinde yaklaşık 10.000 dolar sildi. Şimdi gelin hep birlikte Bitcoin ve altcoin‘lerde son duruma bakalım.

Bitcoin (BTC)

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün inanılmaz bir düşüş yaşadı ve tüm kripto para piyasasını tepetaklak etti. Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün düşüşten hemen önce 52.000 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ederken yaşanan sert düşüşle birlikte 42.000 dolara iğne attı.

Ancak daha sonra Bitcoin, 42.000 dolar seviyesinden alım tepkisi aldı ve fiyat 49.000 doların da üzerine yükseldi. Lider kripto para birimi 50.000 doların üzerinde bir günlük kapanış yapabilirse fiyat yeniden yukarı yönlü hareketini devam ettirebilir.


İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.36’lık bir artışla 49.420 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’ler Ne Durumda

Bitcoin‘de yaşanan ani düşüş altcoin’leri oldukça fazla etkiledi. Öyle ki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yaşanan düşüşle birlikte 4.200 dolar seviyelerinden 3.500 dolara kadar geriledi. Ancak Ethereum şu anda toparlandı ve fiyat yeniden 4.000 doların üzerine yükseldi.

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla ETH %10’luk bir artış yakaladı ve şu anda 4.192 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan diğer altcoin‘lere baktığımızda Binance Coin (BNB), son düşüşle birlikte 596 dolar seviyelerinden 489 dolara gerilerken, Solana (SOL) 169 dolara, Cardano (ADA) 1.18 dolara, Ripple (XRP) 0.60 dolara kadar bir düşüş yaşadı.

Ancak dün akşam itibarıyla kripto para piyasası toparlanmaya başladı ve Bitcoin dahil pek çok kripto para biriminde artışlar yaşandı. Öyle ki içeriğin kaleme alındığı sırada neredeyse ilk 100’deki bütün kripto para birimleri yeşil yakmış durumda.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.