• YARIM ALTIN
  3.769,00
  % -0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8606
  % 0,08
 • € EURO
  20,2188
  % 0,00
 • £ POUND
  22,6928
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  2,7761
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,2640
  % -0,22
 • BITCOIN/TL
  428641,281
  % -0,85
 • BIST 100
  4.930,18
  % -1,35

Burçlara göre seyahat rehberi: Nereye gitmelisiniz?

Burçlara göre seyahat rehberi: Nereye gitmelisiniz?

Koç (21 Mart – 19 Nisan): Londra

Hareket halinde değilken kolayca sıkılan Koç, Londra'da bir patlama yaşayabilir; çünkü burada yapılacak şeyler gırla! 

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Roma

Yemek ve moda deyince akla gelen burçlardan olan Boğa, Roma'ya aşık olacak. Venüs tarafından yönetilen Boğa burçları, İtalyanların kadınları ne kadar onurlandırdığını görmekten hoşlanabilir. Tabii İtalyan yemeklerini de es geçmemek lazım… Dünyanın en güzel pizza ve makarnalarını deneyebilirler.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran): Barselona

İkizler kısa mesafeli seyahatleri sever. Barselona'ya gidince Madrid, Granada, Sevilla ve daha pek çok yere günlük geziler yapabilirler. Plajlar, şarap imalathaneleri, harika mimariler ve müzeleriyle Barselona, ​​İkizler'in hareket ve dinlenme dengesine hitap ediyor.

Barcelona da tıpkı İkizler burcu gibi, her zaman yeniyi merak ettirir. Klasik turist aktiviteleri açısından da çok zengin bir yer: Yüzlerce yıllık Boqueria pazarı, Picasso ve Miro’nun eserleri, Gaudi’nin Parc Güell’de yer alan masalsı evleri… İkizler, tapas barları ve mahallelerdeki gece hayatına da bayılacak.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz): Martha’nın Bağı

Yengeçler için en önemli şey, kendini evinde hissetmesi. Bu yüzden Martha’nın Bağı adı verilen bu ada, onlar için biçilmiş kaftan.

Birinci sınıf plajları, kültürel etkinlikleri, taze deniz ürünleriyl Yengeç'in kendi hızında hareket etmesi için mükemmel bir yer. Burada istedikleri kadar yavaş ya da hızlı olabilirler.

Eski ABD Başkanı Obama da yaz tatillerini burada geçiriyor.

Bir zamanların hippi ve sanatçı cenneti, 40 yıl önce Steven Spielberg’in ‘Jaws’ıyla ünlü oldu ve bu tarihten itibaren hızlı bir değişim geçirdi.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos): Tahiti

Güneş tarafından yönetilen Aslan burçları, sıcak havası ve muhteşem plajlarıyla Tahiti'nin rahat ortamından hoşlanabilir. Sörf yapabilir, şnorkelle yüzebilir, tüplü dalış yapabilir veya Tahiti'nin efsane müzelerini gezebilirler. Golf, alışveriş ve yemek seçenekleri de tam onlara göre. Tahiti, kral ve kraliçe modunda yaşayan Aslanlar için adeta bir cennet 🙂

Bir Aslan burcu için denizin içine kurulmuş bir bungalovda uyumak, odasının cam zemininden aşağıdaki renkli dünyayı seyretmek, akvaryumda gördüklerine benzer balıklarla yüzmek kadar güzel bir şey olabilir mi?

Dağlardaki yeşilin envai rengi ise cabası…

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül): Napa Vadisi

Napa Vadisi'nde yapılması gereken çok şey var. Doğada vakit geçirmeyi seven Başaklar dağ yollarında bisiklet sürebilir veya uzun yürüyüşlere çıkabilir.

Gurme bir damak tadına sahip olan Başakların Napa Vadisi'ndeki en büyük sorunu, hangi muhteşem restoranı deneyeceklerine karar vermek olacak. Ayrıca hassas vücutlarını besleme şansı verecek şahane SPA merkezleri de var.

Amerikalıların ‘Şarap Ülkesi’ olarak adlandırdıkları Napa Vadisi, Kaliforniya Eyaleti’nde, San Francisco’nun kuzeyinde bulunuyor. Üzüm bağlarıyla süslü vadi, doğal güzellikleri ve varlıklı kasabalarıyla tam bir yeryüzü cenneti.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim): Paris

Muhtemelen yeryüzünde Paris'ten daha romantik bir yer yok ve malumunuz, Terazi romantizm aşığı olan bir burç. Sadece bununla sınırlı değil. Entelektüel kapasitesi de yüksek olduğundan bol bol müze gezebilir. Alışverişkolik oldukları için tüm butikleri talan edebilir ve göz zevkine hitap eden tüm manzaraların fotoğraflarını çekebilirler.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım): Amsterdam

Cinsellik deyince aklımıza ilk gelen burç Akrep, aklımıza ilk gelen şehir ise tabii ki Amsterdam! Seks müzeleri ve gösteri performansları ilgisini çekmiyorsa; efsane güzellikteki mimari, manzara, kültür ve mutfağı sayesinde unutamayacağı bir tatil yaşayabilir.

Neticede burası bir özgürlükler şehri. Akrepler burada her türlü çılgınlığı yapabilir çünkü neredeyse her şey serbest!

Yay (22 Kasım – 21 Aralık): New Orleans

Burçlar kuşağının gezmeyi en çok seven mensubu olan Yaylar için, Büyük Kanyon'a kaçmak parlak bir fikir! Fransız Mahallesi ve Bourbon Caddesi'nin vızıltılı gece hayatı kendilerini parti modunda tutabilir.

New Orleans çok sıradışı bir şehir. Mimari öylesine muhteşem ki bu kadar güzel evi bir arada hiç görmemiş olabilirsiniz. Her taraf açelyalarla dolu.

Ayrıca unutmayın; New Orleans cazın doğduğu, büyüdüğü ve hálá caz denince dünyada akla ilk gelen şehir.

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak): Aspen

Üst düzey restoranlar, şık butikler ve bozulmamış dağ tepeleriyle Oğlak burçları Aspen'de evinde gibi hissedebilir.

Colorado Eyaleti’nde küçük bir madenci kasabası olan Aspen bir zamanlar ülkenin en önemli gümüş madenlerine sahipti. Günümüzde Amerikan jet sosyetesinin en gözde kayak merkezi. Tesislerin yanı sıra lüks mağazaları, mükemmel restoranları, otelleri, sanat müzesiyle cazibesini hep koruyor.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat): Berlin

Şaşırtmayı seven entelektüel Kova burçları, hızlı gece hayatı ve zengin bir tarihi olan Berlin'i sevebilir. Galeriler, müzeler, hayvanat bahçeleri, inanılmaz hareketli gece hayatı sayesinde canlarının sıkılmasına imkan yok.

Dünyada Berlin gibi mevsimden mevsime köklü dönüşüm geçiren çok az şehir var. Tıpkı Kovalar gibi…

Balık burcu (19 Şubat – 20 Mart): Adirondacks Dağları

Sınırları kaldıran Balık burcu, Adirondacks'ın uçsuz bucaksız doğal güzelliğine bayılacak. Sadece Balık burcuna hitap eden bir sonsuzluk! İster yürüyüş yapsın, ister yıldızların altında kamp kursun… 

New York'un kuzeyinde kalan bu bölgenin sıradışı bir jeolojik oluşumu var. Tektonik plaka sınırları boyunca meydan bir kubbeyi andırıyor. Günümüzden yaklaşık 1 milyar yıl önce oluşmuş Adirondack Dağları'nda, George Gölü, Placid Gölü, Saranac Gölleri ve çok sayıda buzul gölü yer alıyor.