Solana (SOL) ekosistemindeki bu iki altcoin Coinbase borsasında listeleniyor. Fiyatları çift haneli artış gösterdi.

Cointurk Kripto  01/02/2022     246 GÜN ÖNCE
-------- COINTURK --------
Coinbase listelemelerinin altcoinlerde nasıl pozitif etkilere sebep olduğunu daha önce defalarca tecrübe etti. Listeleme öncesi ve listeleme sırasında altcoinler %100’leri aşan artışlar yaşayabiliyor. Coinbase yeniden listeleme yapıyor ve bu iki altcoin daha dakikalar içinde çift haneli yükselişine başladı.

Coinbase Bu İki Altcoin’i Listeliyor

Listelemesi yapılacak 2 altcoin FIDA ve ORCA peki bunların özellikleri neler, gelecekleri var mı? Bitcoin’in yukarı yönlü hareketiyle de desteklenen bu iki altcoin daha şimdiden %30 fiyatlama yaptı. Likidite koşulları sağlanırsa 1 Şubat saat 20:00’da (Türkiye saatiyle) işlem tahtaları aktifleştirilecek. Coinbase FIDA-USD, FIDA-USDT, FIDA-EUR, ORCA-USD, ORCA-USDT ve ORCA-EUR paritelerini aktifleştirecek. Borsada işlem gören bir şirket gören Coinbase listelemelerde kademeli bir süreç çalıştırıyor.

Yani farklı borsalarda olduğu gibi direkt olarak işlem tahtasını açarak saniyelik pump hareketlerini bu borsada göremiyoruz. Yine de ilk listeleme gününde Coinbase yatırımcılarının ilgisine bağlı olarak arbitraj fırsatları değerlendirilebilir.

FIDA ve ORCA Coin Nedir?

Bonfida (FIDA) birçok alanda faaliyet gösteriyor. Solana ekosisteminin önemli bir parçası olan Bonfida aynı zamanda “sol” alan adı hizmeti de veriyor. Ethereum’un ENS hizmetiyle aynı faydayı sunan proje “isim.sol” alan adıyla cüzdan adresinizi kişiselleştirmenize olanak sağlıyor. Yaklaşık 9 FIDA karşılığında istediğiniz alan adı için (eğer boştaysa) açık artırma başlatabiliyorsunuz. Eğer açık artırma süresince başka biri teklifte bulunmazsa “.sol” uzantılı adresinize sahip olabilirsiniz. ENS yakın zamanda alan adı alan kullanıcılarına kendi tokenini dağıtmıştı ilerleyen süreçte Bonfida (FIDA) da benzer bir çalışma başlatabilir. Name service, swaps, stake ve jabber isimli blockchain tabanlı mesajlaşma uygulaması gibi çalışmaları bulunuyor.

ORCA ise AMM ve DEX hizmeti veriyor. Aynı şekilde bu proje de Solana ekosisteminde bulunuyor. Güncel piyasa değeri 52 milyon dolar seviyelerinde 100 milyon token arzının, 14 milyonluk kısmı dolaşımda bulunuyor. Solana cüzdanları ile ORCA hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ