Altın fiyatları, daha iyi bir görünümü tercih eden bir değişim mevsimine sahip olması muhtemel bir zaman döngüsü değişikliğine doğru ilerliyor.

Kriptokoin Borsa  25/01/2022     121 GÜN ÖNCE
-------- KRIPTOKOIN --------
DBS Bank Stratejisti Benjamin Wong, teknik olarak altının, fiyatların kırılıp 1.876 doların üzerinde kalmasını gerektiren mevcut bir üçgen modelinde sıkışıp kaldığını belirtiyor.

“Altın fiyatları yükselişi için daha fazla beygir gücü gerekiyor”

Altın fiyatları, ABD tahvil faizlerinin düşmesinin ve yatırımcıların Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin endişelerinin etkisiyle güvenli liman akımı çekti geçen hafta iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte Benjamin Wong’a göre, değerli metal haftalık Ichimoku grafiğinde bulutun 1.863 dolar direncinin üzerinde ve tam bir boğa görünümüne sahip olması için 2.075-1.677 dolar aralığındaki %50 Fibonacci düzeltmesi olan 1.876 doları aşması gerekiyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Altının üçgen modelini kırmadan önce daha fazla beygir gücü toplaması gerekiyor, bu da 1.876 doları ve geçen Haziran’ın 1.916 dolarlık zirvesini kırması anlamına geliyor.

“Altın fiyatları, şimdiye kadar 1.848 dolarda zirve yaptı” diyen analist, küçük bir %38,2 Fibonacci geri çekilmesinin sarı metali 1.812 dolara geri getirebileceğini belirtiyor. Analiste göre bunun altında, 50 günlük hareketli ortalama (DMA) ve 200-DMA izdihamı 1.805 dolarda duruyor.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ