Kripto para sektörüne giren birçok şirket var. Şirketler kendi kripto parasını yapmasa bile en azından başka kripto paralarla ortaklık kurarak bu sektöre dolaylı bir yolla katılıyor. Kripto paraların şirketler arasında bu denli yaygınlaşması akıllara “Acaba bu sektöre dahil olacak bir sonraki kripto para hangisi?” sorularını getirse de kuşkusuz hiçbirimizin aklına bu sektöre dahil olacak şirketler arasında “Disney” gelmemişti…

Kriptocoin Kripto  15/11/2021     325 GÜN ÖNCE

DragonChain projesi 2014 yılında Disney Private Blockchain Foundation (Disney Özel Blokzincir Kuruluşu) olarak 2014’te açık kaynak kodlu bir blokzincir projesi olarak bu sektöre giriş yaptı. Disney tarafından kurulan bu şirketin resmi olarak el değiştirdiğini ve artık bir NPO (kar amacı gütmeyen kuruluş) olan DragonChain Foundation tarafından yönetildiğini söylemeden geçmeyelim.

Kendisini “kripto para agnostiği” olarak tanımlayan DragonChain, kripto paradan çok blokzincirin kullanım alanları için çalışan bir kuruluş.

Dragonchain temel olarak geliştiricilerin verilerini etkileşime sokmaları ve paylaşmaları için bir platform oluşturmayı ve akıllı kontrat üretmek gibi zor bir süreci daha kullanıcı dostu ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlamakta.

DragonChain Kimler İçin Var?

DragonChain iş odaklı bir platform. Kuruluşun amacı şirketlere blokzinciri işlerine entegre etmeleri hususunda yardımcı olmak. İş alanı-blokzincir entegrasyonu konusunda çok büyük bir açık olduğunu düşünürsek bu platformun iyi bir gelecek potansiyeline sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. DragonChain işletmelere blokzinciri entegre etmesi ile mal takibi, hammadde kaynağı doğrulama, otomatik güvenilir faturalar gibi birçok durumda kolaylık sağlayabilir.

 

Hepimizin Ethereum’dan ismine aşina olduğu Solidity kuşkusuz en büyük blokzincir programlama dillerinden birisi. Ancak bu alanda yalnızca 5000 geliştirici olduğunu da söyleyelim. DragonChain; Java, C#, Python, Go ve NodeJS gibi dilleri de platformunda destekleyerek daha çok geliştiriciyi kendilerine çekmeyi planlıyor. Platformun bir başka amacı ise kendilerinin DragonFund İnkübatörü olarak adlandırdığı bir paylaşım ekosistemi ile geliştiricilerin kendileri arasında iletişim kurması.

Burada insanların uzmanlara sorular sorması için forumlar, düşünce liderlerinden makaleler ve araştırma yapmak için bir bilgi veritabanı bulunacak.

DragonChain’in amacı işletmeler ve diğer kullanıcıların blokzincir-iş entegrasyonunu çok daha sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için gerekli yasal ve teknik tavsiyeleri de alabileceği bir platform oluşturmak…

Birçok şirket akıllı kontratlar ve blokzincir entegrasyonu konusunda en ufak bir fikir sahibi değil ve bu alana ne şekilde girecekleri konusunda bilgisiz durumda. Şirketler bunu ancak geliştirici/danışman tutarak sağlayabilir. Uzun bekleme süreleri ve yüksek ücretler şirkete özel akıllı kontrat tasarlanmasını oldukça zorlaştırıyor…

Ekip ve Token Yapısı

Platform, kendi üzerindeki etkileşimi kolaylaştırmak için bir ERC-20 (DRGN) tokenına sahip. Bu token modeli “Tokenlaştırılmış Mikro Lisans” şeklinde ve kuruluş bunun için bir patent başvurusu da yapmış. Kurucular, geliştiriciler ve topluluk üyeleri katılımı sağlamak için elinde DRGN tutacak. Bu tokenlar topluluk üyelerini ilgilendiren projelere erken erişim sağlamak ve kitle fonlaması için kullanılacak.

Joe Roets CEO ve kurucu pozisyonunda. Roets yazılım geliştirme sektöründe daha önce 20 yıl çalışmış ve DragonChain’den önce birçok girişim başlatmış. Takımın geri kalanında Ellen Quenin ve Paul Sonler gibi Disney personelleri yer alıyor. DragonChain’in danışman kadrosunda FBI’dan Tom Bush’un da olduğunu söylemeden geçmeyelim.

DRGN’larımı Nerede Saklayabilirim?

DragonChain’in tokenı olan DRGN’larınızı bir ERC-20 tokenı olduğundan ERC-20 destekli herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz. Myetherwallet, Metamask, Eidoo gibi cüzdanlar bunun için kullanılabilir…

Nereden DRGN Alabilirim?

DragonChain aşağıda belirtilen kripto para borsalarında listelenmiş durumda. Bu kripto para borsaların hiçbirinin yüksek hacimli bir borsa olarak sayılamayacağını da belirtelim…

 

  • Latoken
  • Kucoin
  • Fatbtc
  • Allcoin
  • Bancor Network
  • Gate.io
  • IDEX