• YARIM ALTIN
  3.451,00
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6447
  % 0,00
 • € EURO
  19,5532
  % 0,00
 • £ POUND
  22,7227
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  2,6672
  % -0,44
 • РУБ RUBLE
  0,2960
  % -0,98
 • BITCOIN/TL
  317062,340
  % -1,71
 • BIST 100
  4.936,51
  % -0,43

Dünyanın En Büyük Medya Şirketinden Metaverse Adımı!

Dünyanın En Büyük Medya Şirketinden Metaverse Adımı!
——– COINTURK ——–

JPMorgan, Samsung, moda devleri derken medya dünyasının metaverse için kayıtsız kalması beklenemezdi. Dev finans şirketleri metaverse için daha şimdiden 1 trilyon dolarlık pazar hedefliyor ve en büyük şirketler bu alanda çalışmalarını hızlandırıyor.

Disney Metaverse

Medya ve Eğlence Dağıtım grubunda bir yönetici olan Mike White, tüketicilerin Disney’in yaklaşan metaverse‘ini nasıl deneyimleyeceğini tanımlamaya yardımcı olacağı “Yeni Nesil Hikaye Anlatma ve Tüketici Deneyimleri’nin” yeni kıdemli başkan yardımcılığına atandı. Disney CEO’su Bob Chapek’in Salı günü çalışanlara bir mail gönderdi ve metaverse stratejisini denetlemek için bir yönetici atadığını duyurdu.

Chapek, personele gönderdiği e-postada şunları söyledi;

“Yaklaşık 100 yıldır şirketimiz, hikayeleri daha derin ve daha etkili yollarla hayata geçirmek için teknolojiden yararlanarak eğlenceyi tanımladı. Bugün, bağlantı kurma fırsatımız var. Bu evrenler ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve onlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir paradigma yaratılıyor”.

Chapek geçtiğimiz Kasım ayında Disney‘in fiziksel ve dijital dünyanın unsurlarını birleştirerek hikaye anlatımını ilerleteceğini söylediği metaverse yolculuğuna çıkmaya hazır olduğunu duyurdu. Metaverse’i “bir sonraki harika hikaye anlatımı sınırı” ve şirketin stratejik sütunlarından biri olarak tanımlıyor.

White, 25 yıllık teknoloji ve liderlik deneyimine sahiptir. Disney’e katılmadan önce Apollo Group’ta baş teknoloji sorumlusu olarak görev yaptı ve daha önce Yahoo’da strateji ve teknoloji direktörü de dahil olmak üzere artan sorumluluk pozisyonlarında on yıl geçirdi.

Metaverse Büyüyor

Sosyal medyaların yerini artık metaverse alacak ve Bank Of America’ya göre henüz yolun çok başındayız. Öyle ki Facebook ve Twitter gibi platformların kurulduğu ilk günlerde olduğumuz söylesek bu abartı olmayacaktır. O günlerde bu şirketlerin milyarlarca kullanıcıya ulaşacağına kimse inanmıyordu. Ancak önümüzdeki sosyal medya örneğin, metaverse için de bunun mümkün olduğunu gösteriyor.

Telefonların yerini özel tasarlanmış sanal gerçeklik donanımları alacak ve insanlar kendi sanal evrenlerinde sosyal medyadan daha eğlenceli vakit geçirebilecek. Gelişen teknoloji sayesinde sınırlar “sanal” da olsa ortadan kalkacak ve gerçek hayatta yaptığımız birçok şeyi metaverse de yapabiliyor olacağız. Eğer ufkunuzu açmak ve gelecek hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız Ready Player One gibi yapımlardan yardım alabilirsiniz.

——–  ——–

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ