Popüler altcoin projeleri Dogecoin ve Ether, 2021’de Google‘da ilk 10 haber araması arasında yer alıyorlar. Dogecoin, 2021’de hem küresel olarak hem de ABD’de Google’da dördüncü en popüler haber oldu.

Kriptokoin Sektörel - Teknoloji  09/12/2021     301 GÜN ÖNCE

 2 Altcoin ilk 10 içine girdi

Popüler kripto para birimleri Ether (ETH) ve Dogecoin (DOGE), 2021’de Google’da dünyanın en çok aranan terimleri listesine girdi. Salı günü Google, geleneksel yılın en çok arananlar listesini yayınladı.  Ve bunları da haberler, insanlar, oyunlar, filmler ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli kategorilere ayırdı. Google Trends’in “Arama Yılı 2021″e göre Dogecoin, 2021’de hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde ayrı ayrı Google’da dördüncü en popüler haber arama terimiydi. “Ethereum Fiyatı” sorgusu ile ilgili haberler de 10. sırada yer aldı.

Kripto para birimleri, Afganistan, AMC hissesi, COVID-19 aşısı, GME hissesi, teşvik kontrolü ve diğerleri gibi konular da dahil olmak üzere en çok aranan haberler arasında listeleniyor. 2020’de listede tek bir kripto para birimi bile yer almadı. Piyasadaki en değerli kripto para birimi olan Bitcoin‘in (BTC) ne dünya çapında ne de ABD’de “Arama Yılı 2021″in hiçbir kategorisinde yer almadığını belirtmekte fayda var. 2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, 2021’de en başarılı kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı ve bu yılın başlarında piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi listesine girdi. DOGE’nin fiyatı, büyük ölçüde 2020’de Twitter’da aktif olarak DOGE’yi tanıtmaya başlayan Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteği sayesinde bu yıl fırladı.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.