• YARIM ALTIN
  4.487,00
  % 2,90
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0115
  % 0,19
 • € EURO
  21,3833
  % -0,24
 • £ POUND
  24,9742
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  2,8330
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2528
  % 1,50
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.580,67
  % 3,45

Hüküm ve Koşullar

Hüküm ve Koşullar

HÜKÜM VE KOŞULLAR – PARAKULE

PARAKULE.com, Skymoon Media Limited tarafından sağlanan internet tabanlı bir çevrimiçi bilgi ve iletişim hizmetidir (aşağıdaki Madde 1’de tanımlandığı şekilde). PARAKULE’nin ayrıca toplulukla ilişki kurmak için çok çeşitli girişimleri (aşağıda Madde 1’de tanımlandığı gibi) vardır. Bu hüküm ve koşullar, hangisi geçerliyse,

PARAKULE.com kullanımı ve/veya girişimlere katılımla ilgilidir. Lütfen PARAKULE.com hizmetine erişmeden ve/veya kullanmadan (aşağıdaki Madde 1’de tanımlandığı gibi) ve/veya herhangi bir girişime katılmadan önce bu bilgileri dikkatlice okuyunuz. Bu hüküm ve koşullar yalnızca İngilizce dilinde mevcuttur. PARAKULE.com hizmetine erişmek, erişimi devam ettirmek için kullandığınız uygulama ve/ veya cihazınızın tarayıcısından giriş yapmak ve kullanımı sürdürmek için bu hüküm ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Hüküm ve koşulları kabul etmeden PARAKULE.com’ un hizmetine erişemez ve giriş yapamazsınız.

1.TANIMLAMALAR

Burada kullanılan tanımlamalar aşağıdaki gibidir:

Bilgisayar: PARAKULE.com servisine erişmek ve/veya kullanmak için geliştirilen masaüstü ve dizüstü bilgisayarınız, kişisel dijital asistanınız, tablet, cep telefonu, akıllı telefon, akıllı televizyon gibi elektronik cihazlarınızın hepsini kapsar.

İçerik: Veriler, bilgiler, materyaller, metin, şarkılar, ses, video, fotoğraflar, grafikler, çizelgeler, haritalar, mesajlar, bloglar, fikirler, yorumlar, öneriler “içerik” anlamına gelir.

Tartışma Forumu: PARAKULE.com’ un web sitesindeki çevrimiçi tartışma forumları ve bloglarıdır.

Girişimler: Okurar, öğrenciler, profesyoneller, uzmanlar, şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve diğer kuruluşlar veya topluluk üyeleri ile etkileşim kurmak için zaman zaman PARAKULE tarafından düzenlenen veya yönetilen tüm girişimler, etkinlikler ve programlardır.

PARAKULE: Skymoon Media Limited iştirakleri ve bağlı ortaklıklarıdır.

PARAKULE İçeriği: PARAKULE’nin web sitede kullanıma sunduğu veya sunduğu tüm içeriklerdir

PARAKULE Service: PARAKULE’ ye ait, PARAKULE.com web Sitesi/mobil web siteleri, uygulamalar, haber bültenleri ve diğer haber kaynakları, web sitesi üzerindeki tartışma forumudur. Ayrıca, hüküm ve koşullar, girişimler, katılım erişim ve kullanım için mevcut olan çevrimiçi bilgi ve iletişim hizmetleri anlamına gelir.

PARAKULE.com Web Sitesi: www.Parakule.com adresindeki Parakuleweb sitesi veya zaman zaman PARAKULE tarafından işletilen diğer web siteleridir..

Üçüncü Şahıs İçeriği: PARAKULE Hizmetinde reklamı yapılan, tanıtılan veya sunulan üçüncü şahısların ürünleri ve hizmetleri anlamına gelir.

Üçüncü Şahıs Ürünleri: PARAKULE Hizmetinde reklamı yapılan ve/veya reklamı yapılan veya sunulan üçüncü şahısların ürünleri ve hizmetleri anlamına gelir.

İçeriğiniz: PARAKULE Service ve/veya herhangi bir girişimde, kullanılabilir duruma getirdiğiniz ve sunduğunuz tüm içerik anlamına gelir.

2. KULLANIM

2.1 Herkes bu hüküm ve koşullara tabi olarak PARAKULE Service ücretsiz olarak kullanma hakkına sahiptir.

2.2 PARAKULE Service erişim sağladıktan sonra kullanım süreniz boyunca tüm hüküm ve koşullara bağlı kalmayı kabul etmiş sayılırsınız.

2.3 PARAKULE, zaman zaman PARAKULE Service herhangi bir hüküm ve koşullarından herhangi bir özelliğini değiştirme hakkını saklı tutar. Hüküm ve koşullardaki yapılan bu değişiklik, PARAKULE.com’ da yayınlandığı andan itibaren size geçerli olacak ve hüküm ve koşullarının değiştirilen önceki özelliklerin yerini alacaktır.

2.4 PARAKULE, PARAKULE Service ve/veya PARAKULE.com web sitesinin tasarımını, düzenini, sayfalarını, görünümünü ve/veya diğer yönlerinin özelliklerini; değiştirme veya düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca, PARAKULE zaman zaman size haber vermeksizin PARAKULE Service tamamını veya bir kısmını durdurma hakkını saklı tutar.

2.5 Herhangi bir değişiklikten haberdar olduğunuzdan emin olmak için bu hüküm ve koşulları periyodik olarak gözden geçirmelisiniz. PARAKULE Service sürekli erişiminiz ve/veya kullanımınız, değiştirilen hüküm ve koşulları kesin olarak kabul etmiş sayılırsınız.

2.6 PARAKULE, PARAKULE Service ile ilgili olarak belirli özelliklere ve hizmetlere de sınırlamalar getirebilir.

2.7 PARAKULE’nin www.Parakule.com/privacy-policy. adresindeki Gizlilik Politikasını okuduğunuzu ve bunlara bağlı kalmayı kabul ettiğinizi beyan etmiş sayılırsınız.

3. İÇERİK VE FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

3.1 İçeriğiniz

3.1.1 İçeriğinizde sahip olabileceğiniz veya olması gereken fikri mülkiyet haklarını saklı tutarsınız.

3.1.2 PARAKULE Service içeriğinizi göndererek, PARAKULE’ye otomatik olarak, geri alınamaz, özel olmayan,

kar payı içermeyen, dünya çapında ve lisans üstü hakkını ve lisans hakkını vermiş sayılırsınız. İçeriğinizin, kopyalama, düzenleme, uyarlama, yayımlama, çevirisini yapma, özgünleştirme

özgün hale getirme gibi çalışmalarını yaparak kullanılabilir duruma getirdikten sonra iletin ve dağıtımını yapın. Çalışmalarınızın düzenlenmiş, uyarlanmış, çevrisi yapılmış hali ve özgünleştirilmiş halini aynı şekilde diğer tüm ortam ve platformlarda kullanılabilecektir.

3.1.3 Bu hüküm ve koşulların 3.1.2 Maddesinde belirtilen hak ve lisansla ilgili olarak, şunları beyan ve garanti etmiş sayılırsınız:

(a) İçeriğinizin tek sahibi sizsiniz ve bu hak ve lisansı vermek için tüm yasal hak ve yetkiye sahipsiniz.

(b) İçeriğinizin tamamı orijinal çalışmalarınız ve yaratımlarınızdır ve telif hakları, ticari markalar veya diğer kişisel veya mülkiyet hakları dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ve ilgili haklarını ihlal etmeyecek yürürlükteki yasa veya yönetmeliklere aykırı olmayacaktır.

(c) İçeriğinizin tamamı iftira niteliğinde, karalayıcı veya başka bir şekilde yasa dışı materyal içermeyecektir.

3.2 PARAKULE İçeriği

3.2.1 PARAKULE Service tüm içeriğin derlenmesindeki telif hakkı ve içerikle ilgili diğer haklar dâhil olmamak üzere, PARAKULE İçeriğindeki tüm fikri mülkiyet hakları PARAKULE’ de kalacaktır.

3.2.2 PARAKULE tarafından önceden izin verilmedikçe, PARAKULEService’te bulunan PARAKULE içeriğinin kaynak kodlarını bulmak amacıyla PARAKULE içeriğinin tümü veya bir kısmını düzenleme, kopyalama, yayımlama, uyarlama, çevirisini yapma gibi çalışmalar yapamazsınız.

3.2.3 Sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın web sitelerindeki veya platformlarındaki içeriğin herhangi bir bölümüne “çerçeveleme”, indirme veya yetkisiz bağlantı ekleme dâhil; PARAKULE’nin fikri mülkiyetini ve bunlarla ilgili haklarını ihlal edecek herhangi bir şekilde, herhangi bir üçüncü tarafın bir PARAKULE içeriğini kullanmasında yardımcı olmayacak veya bunları yapmasını kolaylaştırmayacaksınız.

3.2.4 PARAKULE Service’ in içerdiği alan adları, yalnızca PARAKULE’nin mülkiyetindedir. Aynı veya benzer adları kendi kullanımınız veya herhangi bir üçüncü tarafın kullanımına yardımcı olamazsınız.

3.2.5 PARAKULE Service’ te görüntülenen PARAKULE’nin ticari markaları, logoları, hizmet markaları ve diğer markaları (“PARAKULE Markaları”) yalnızca PARAKULE’nin mülkiyetindedir. PARAKULE’nin önceden yazılı onayı olmadan herhangi bir PARAKULE işaretini kullanmanıza izin verilmez.

3.3 Üçüncü Taraf İçeriği

3.3.1 Herhangi bir üçüncü şahsın ticari markaları, logoları, hizmet markaları veya diğer markaları (“Üçüncü Şahıs Markaları”) ilgili üçüncü şahıs(lar)ın yegane mülkiyetinde kalır.

3.3.2 Üçüncü Şahıs Markaları ile ilgili olarak, ilgili üçüncü şahıs(lar)ın önceden yazılı onayı olmaksızın a bu üçüncü şahıs(lar)ın işaret veya isimlerini kullanmanıza izin verilmez.

3.3.3 Bu içerikler üçüncü şahıslar tarafından yazılı olarak izin verilmedikçe, düzenlenemez, kopyalanamaz, yayımlanamaz, uyarlanamaz, çevirilemez. Üçüncü şahıslara ait içeriğin tümü veya bir kısmı kullanamaz, dağıtılamaz veya başka bir şekilde PARAKULE Service’de bulunan üçüncü Şahısların kaynak kodlarını tespit etmeye çalışmazsınız.

4. ÇEVRİMİÇİ TARTIŞMA FORUMU VE GİRİŞİMLER

4.1 Kayıt

4.1.1 Kayıt veya Girişimlere Katılım Şartı

(a) Tartışma Forumuna katılmak için en az 18 yaşında olmanız gerekir.

(b) Tartışma Forumunu kullanabilmek için önce üye olarak kaydolmanız gerekir.

(c) Girişimler durumunda, PARAKULE tarafından belirlenen bu katılım koşullarına bağlı olarak davetiye ile katılım hakkı elde eder ve bu hüküm ve koşullara tabi olmuş sayılırsınız.

4.1.2 Kayıt Bilgileri ve Parola

 • PARAKULE tarafından talep edildiğinde, bir kullanıcı adı ve bir parola seçmeniz gerekir. Ayrıca PARAKULE’ye doğru ve güncel olması gereken belirli kayıt bilgilerini vermeniz gerekir.
 • Başka bir kişinin kimliğine bürünerek o kişinin bilgileriyle kullanıcı adı seçemez veya kullanamazsınız. Herhangi bir üçüncü şahsın kullanıcı adınızı ve/veya şifrenizi kullanmasına veya başka bir şekilde Tartışma Forumu hesabınızı (“Tartışma Forumu Hesabı”) kullanmasına veya Girişimlere katılmasına izin veremezsiniz.
 • PARAKULE’nin kendi takdirine bağlı olarak saldırgan bulduğu bir kullanıcı adı kullanmayacaktır.

Yukarıdakilere uyulmaması, Tartışma Forumu Hesabınızın veya (duruma göre) Girişimlere katılma hakkının derhal feshedilmesine neden olabilecek bu hüküm ve koşulların ihlalini teşkil ettiğinden, hesabınız feshedilebilir.

PARAKULE’nin herhangi bir temsilcisine karşı, kayıt bilgilerinizin veya şifrenizin gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz. Tartışma Forumu Hesabının kullanımını, Girişimlere devam eden katılımınızı veya herhangi bir bölümünü etkileyebilecek adres değişikliklerini veya PARAKULE’ ye verdiğiniz diğer bilgilerinizin ayrıntılarına derhal PARAKULE’ ye bildirmekle yükümlüsünüz. PARAKULE’nin talebi üzerine, PARAKULE’ye sizinle ve Tartışma Forumu Hesabını kullanımınız veya PARAKULE, makul olarak istenen Girişimlere katılımınızla ilgili bilgilerinizi aşağıdaki nedenlerden dolayı sizden alır:

 1. PARAKULE’nin yürürlükteki yasalar kapsamındaki yükümlülüklerine uymasına yardımcı olmak.
 2. Bu yükümlülüklere uyulduğu konusunda resmi makamlara veya kurumlara, ayrıca düzenleyici makamlara rapor vermek.
 3. Kurallara uyup uymadığınızı değerlendirmek amacıyla bu sözleşme kapsamındaki tüm yükümlülüklerinizi yerine getirip getiremeyeceğinizi hakkında bilgi sahibi olmak için.

Tartışma Forumu Hesabının kaydedilmesi ve kullanılması veya Girişimlere katılım amacıyla PARAKULE’ye sağlanan kişisel verilerinizin ve diğer bilgilerinizin doğru ve güncel olduğunu beyan etmiş sayılırsınız. Tartışma Forumu Hesabına giriş yapmak, erişiminizi devam ettirmek, kullanmak veya kullanmaya devam etmek, ayrıca Girişimlere katılmak için kayıt yaparak; tüm bu Hesapların erişim ve kullanım süreci boyunca hüküm ve koşullara bağlı kalmayı kabul etmiş olursunuz. Tartışma Forumu Hesabı kaydınızın kabul edilmesi veya Girişimlere katılım tamamen PARAKULE’nin takdirine bağlıdır ve onayına tabidir. Bu konuda PARAKULE, yegâne ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

4.1.3 Kayıt Gerekliliğinin Nedenleri

Bu, sizin “gerçek” bir insan olduğunuzdan ve tüm bu hüküm ve koşulları kabul ettiğinizden emin

olmak amacıyla istenir. Bu kayıt gereksinimi aynı zamanda ayrıca yorumlarınız ve önerileriniz için sorumluluk almanızı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

4.1.4 Tartışma Forumu Hesabının veya Girişimlerinin Askıya Alınması veya Sona Erdirilmesi

PARAKULE, bu hüküm ve koşullardan herhangi birini ihlal etmeniz veya Tartışma Forumu Hesabını kullanmanız veya Girişimlere katılımınızla ilgili yürürlükteki yasa veya yönetmeliklere aykırı davranmanız veya bunları ihlal etmeniz durumunda Tartışma Forumu Hesabınızı veya Girişimlere katılımınızı askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tutar.

4.2 Yorumlar/Öneriler ve Dil

4.2.1 İzin Verilmeyen Yorum / Öneri Türleri

Burada, Tartışma Forumunda ve herhangi bir Girişimde aşağıdaki yorum / önerilerde bulunmamayı kabul ve taahhüt etmiş sayılırsınız:

 1. İftira, hakaret, müstehcen, ırkçı, cinsiyetçi ve homofobik yorum / öneriler.
 2. Tehdit edici, küfürlü, saldırgan veya nefret veya ayrımcılık uyandırıcı görünen konuşma, saldırı ve açıklamalar;
 3. Herhangi bir yasanın veya üçüncü tarafın (ies) mülkiyetinin veya diğer hakların ihlalini ihlal eden veya teşvik eden taklitler, yasa dışı yorumlar/öneriler veya yorumlar/öneriler.

Bu konuda PARAKULE, yegâne ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

4.2.2 İzin Verilmeyen Dil Türleri

Ayrıca, Tartışma Forumu veya Girişimler hakkında kaba, saygısız, şiddet içeren veya düşmanca dil veya küfür içeren herhangi bir yorum/öneride bulunmayacağınızı da kabul ve taahhüt etmektesiniz. Bu konuda PARAKULE yegane ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

4.2.3 Kişisel Görüşler

Tartışma Forumunda ve/veya herhangi bir Girişimde yaptığınız tüm görüş, düşünce ve/veya kişisel beyanlarınız olarak alınacaktır. Bu beyanlar, aşağıdakileri temsil etmez veya belirtmezler:

 1. PARAKULE’nin herhangi bir duruşu, görüşü,
 2. PARAKULE’nin herhangi bir ürün, hizmet, kişi, grup, şirket, kuruluş ve/veya başka bir şekilde ilişkide bulunmalarını onaylaması.
 3. PARAKULE, herhangi bir tarafın maruz kaldığı, doğrudan veya dolaylı zarar, hasar, maliyet masrafı veya bu konudaki herhangi bir sonuçtan veya yasalar uyarınca izin verilen ölçüde herhangi bir sonuçtan sorumlu olmayacaktır.

4.3 Uygun Kullanım

4.3.1 Ticari Kullanım veya Soruşturma Olmaması

Tartışma Forumunu aşağıdakiler için kullanmamalısınız:

 1. Herhangi bir ürün veya hizmetin tanıtımı veya başka herhangi bir ticari amaç için.
 2. Herhangi bir sponsorluk, dilekçe, kampanya veya zincirleme mesaj ve
 3. Bir soruşturma, örn. bir kişinin nerede olduğunu takip etmek için.

Bu konuda PARAKULE yegâne ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

4.4 Moderasyon

4.4.1 Moderasyon Hakkı

PARAKULE, Tartışma Forumunda veya herhangi bir Girişimde yayımlanan veya kullanıma sunulan her türlü yorum, öneri ve diğer bilgileri denetleme hakkını saklı tutar. Bu konuda PARAKULE yegâne ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

4.4.2 Denetleme Nedenleri

Tartışma Forumu veya Girişimler, PARAKULE okurlarının çeşitli konuları tartışmaları için ilgi çekici ve

bilgilendirici bir platform olarak tasarlanmıştır. PARAKULE, Tartışma Forumu veya Girişimler sırasında veyaüzerinde yapılan gönderimleri moderize altında tutarak, farklı perspektifler ve fikirlerin saygılı ve uygar bir şekilde paylaşılabileceği bir ortam yaratır.

4.4.3 İçeriğin Düzenlenmesi ve Kaldırılması

PARAKULE, hüküm ve koşulları ihlal eden veya yalnızca PARAKULE’nin görüşüyle Tartışma Forumu veya

Girişimleri’nde görüntülemek için uygun olmayan diğer tüm bilgileri düzenleme veya kaldırma

hakkını saklı tutar. Bu konuda PARAKULE yegâne ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

4.4.4 Okurlardan Denetleme Talebi

PARAKULE’nin incelemesi veya denetlemesi için Tartışma Forumu veya Girişimlerdeki bir yorumu/öneriyi veya içeriği işaretleyebilir, kaldırılması gerektiğine inandığınız nedenleri belirtebilir ve yorumu/öneri veya içeriği bulursanız PARAKULE’ye bir rapor gönderebilirsiniz:

 1. Hüküm ve koşullardan herhangi birini ihlal edilmesi
 2. Tartışma Forumu veya Girişimlerinde bulunan alanı kötüye kullananımı veya yayımlanması için uygunsuz olması gibi durumlar.

Bu konuda PARAKULE yegâne ve tam takdir yetkisine sahiptir ve kararı nihai olacaktır.

5. KİŞİSEL VERİLERİN GİZLİLİĞİ

PARAKULE Service kullanımınız için PARAKULE tarafından alınan tüm bilgiler, PARAKULE’ nin Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanılacaktır. PARAKULE’nin kişisel verilerinizi nasıl işleyebileceğine ilişkin ayrıntılar için lütfen www.Parakule.com/privacy-policy adresindeki PARAKULE’nin Gizlilik Politikasını okuyunuz.

6. GARANTİLERİN REDDİ

6.1 PARAKULE Service ve Bilgisayar

PARAKULE aşağıda belirtilenleri beyanda bulunmaz ve garanti vermez:

 1. PARAKULE Service erişimi, kullanımı ve çalışması ve aynı şekilde herhangi bir içeriğin kullanılabilirliği zamanında, kesintisiz, hatasız veya ihmalsiz,
 2. Vİrüslerden veya diğer zararlı bileşenlerden arındırılmış olarak,
 3. Herhangi bir içeriğin görünümü, bilgisayarınızın işlevselliğini ve performansını etkilemez.

6.2 İçerik

PARAKULE, PARAKULE Service’ in herhangi bir içeriğin doğruluğu, kesinliği, güvenilirliği, kullanışlılığı, güncelliği veya başka bir şekilde görüntülenmesi ve görüntülenmesinin sonuçları hakkında hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez.

6.3 Üçüncü Şahıslara Ait İçerik

PARAKULE, PARAKULE Service, PARAKULE.com web sitesi veya PARAKULE.com web sitesinden bağlanan üçüncü şahıs

içeriğinin doğruluğu, kesinliği, güvenilirliği, kullanışlılığı, güncelliği veya başka bir şekilde görüntülenmesi ve görüntülenmesinin sonuçları hakkında hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez.

6.4 PARAKULE’ nin İçeriği

PARAKULE, PARAKULE Service’ deki tüm PARAKULE içeriğin, PARAKULE bilgisinin doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterir. Ancak PARAKULE, PARAKULE içeriğini bilgilendirme amacıyla ve yalnızca ”olduğu gibi” esasına göre sağlar. PARAKULE, tatmin edici kalite, satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk zımni garantileri veya yasaların izin verdiği ölçüde ihlal etmeme garantisi dâhil olmak üzere açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

6.5 Profesyonel veya Uzman Tavsiyesi

PARAKULE.com, Service ve/veya herhangi bir Girişimde sunulan veriler, bilgiler ve/veya herhangi bir İçerik genel niteliktedir ve herhangi bir profesyonel veya uzman tavsiyesi teklifi veya sağlanmasına katkıda bulunma iddiasında değildir. PARAKULE Service içinde yer alan ve herhangi bir Girişimde veya bunlarla ilgili olarak sunulan bilgi ve verilerin bağımsız tavsiyesini ve doğrulanmasını almak için nitelikli bir profesyonel danışmana veya uzmana danışmalısınız.

6.6 Üçüncü Taraf Ürünleri

PARAKULE’nin, PARAKULE Service, PARAKULE.com web sitesi veya PARAKULE.com web sitesinden bağlantı verilen web sitelerinde reklamı yapılan veya kullanıma sunulan Üçüncü Şahıs Ürünlerini desteklemediğini veya tavsiye etmediğini ve bunlar üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını onaylar ve kabul edersiniz.

6.7 PARAKULE.com Web Sitesinde Bilgilerin Görüntülenmesi

PARAKULE Service ve PARAKULE.com web sitesinde yer alan tüm içerik, ifadeler, bilgiler, görüşler, yorumlar,

öneriler ve/veya materyallerin PARAKULE’den, diğer kullanıcılar, üçüncü şahıslar ve reklamcılardan

yalnızca kendi dikkat ve sağduyunuzla izleyip güvenilmesi gerektiğini kabul etmiş sayılırsınız.

PARAKULE, bu tür bir görüş veya güvenilirlikten kaynaklanan herhangi bir kayıp veya sorumluluktan

sorumlu tutulamaz.

7. SORUMLULUK SINIRLAMALARI

7.1 Hiçbir durumda PARAKULE size karşı sorumlu olmayacaktır veya PARAKULE’ ye erişim veya kullanımdaki yetersizlikten kaynaklanan herhangi bir dava nedeni (sözleşme veya haksız fiil veya başka bir şekilde) altındaki kayıp, hasar, yükümlülük ve masraftan sorumlu tutmamayı kabul etmiş sayılırsınız. PARAKULE Service erişimi; içeriğinizin, PARAKULE içeriğinin, Üçüncü Taraf İçeriğinin ve/veya PARAKULE.com web sitesinin görüntülenmesinden veya görüntülenememesinden kaynaklanır.

7.2 İçeriğiniz

Şunları kabul ve beyan etmektesiniz:

 1. İçeriğinizden ve içeriğinizle bağlantılı herhangi bir üçüncü taraf talepleri dahil olmak üzere oluşacak tüm sonuçlardan münhasıran ve tamamen siz sorumlusunuz
 2. PARAKULE hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

 

7.3 Üçüncü Taraf İçeriği

PARAKULE, Üçüncü Taraf İçeriğinin doğruluğu, eksiksizliği, kullanışlılığı, uygunluğu, güncelliği hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

7.4 Mücbir Sebepler

PARAKULE makul kontrolü dışındaki koşullar da dahil olmak üzere, yükümlülüklerini yerine getirme performansında herhangi bir hata veya gecikmeden dolayı sorumlu tutulamaz.

Mesela; doğal afetler, fırtınalar, sağanaklar, virüs salgını, hükümet sınırlamaları, grevler, savaşlar,

ağ hataları veya telekomünikasyon hataları sınırlama olmadan olmayacaktır.

7.5 Hiçbir koşulda PARAKULE, içeriğiniz, PARAKULE İçeriği, Üçüncü Taraf İçeriği ve/veya PARAKULE.com web sitesini

görüntüleyememe veya görüntüleyememe durumundan kaynaklanan dolaylı veya tesadüfi zararlardan sorumlu tutulamaz.

7.5 PARAKULE hiçbir koşulda, PARAKULE Service erişiminden veya Service kullanımından veya PARAKULE görüntülenememesinden veya kullanılamamasından kaynaklanan herhangi bir dolaylı, özel, sonuç olarak ortaya çıkan veya arızi zararlardan sorumlu olmayacaktır. İçeriğin, İçeriğinizin, PARAKULE İçeriğinin, Üçüncü Taraf İçeriğinin ve/veya PARAKULE.com web sitesinin görünümü bunlara dâhildir.

8. PARAKULE.COM SERVİCE VE BAĞLANTILARININ ERİŞİMİ VE KULLANILABİLİRLİĞİ

PARAKULE Hizmeti, diğer ilgili dünya çapındaki web sitelerine, kaynaklara ve PARAKULE sponsorlarına bağlantılar içerebilir. PARAKULE, bu dış kaynakların veya içeriklerinin kullanılabilirliğinden sorumlu olmadığı için, herhangi bir dış bağlantıyla ilgili endişelerinizi bu tür sitelerin web yöneticilerine iletmelisiniz.

9. HACKELEME, KESİNTİLER VE TAZMİNAT

Burada, yeniden programlama, kod çözme, kurcalama, oturum hackleme dahil olmak üzere PARAKULE Service’ in düzgün çalışmasını engellememek adına hacklememeyi, bunlara müdahale etmemeyi, aksatmamayı, devre dışı bırakmamayı veya başka şekilde aksatmamayı taahhüt etmiş sayılırsınız.

10. GÜVENLİK

10.1 Bilinen veya şüphelenilen yetkisiz erişimler hakkında PARAKULE’nin Müşteri Hizmetlerini [email protected] (bireysel müşteriler için) veya [email protected] (grup müşterileri için) veya [email protected] (okul müşterileri için) adresinden bilgilendirmelisiniz. Tartışma Forumu Hesabınızın ve/veya PARAKULE Service kullanımının veya kayıp, hırsızlık, Tartışma Forumu Hesabı şifrenizin yetkisiz ifşaları dâhil olmak üzere bilinen veya şüphelenilen herhangi bir güvenlik ihlallerini hakkında bilgilendirme yapmalısınız.

10.2 PARAKULE Service kullanımınıza ilişkin tüm erişimlerinden, kullanımlarından veya faaliyetlerinden siz sorumlusunuz. Herhangi bir hileli, kötü niyetli veya başka türlü yasa dışı faaliyetler, PARAKULE’nin kendi takdirine bağlı olarak PARAKULE Service erişiminizin veya kullanımınızın sona erdirilmesi için bir neden olabilir ve PARAKULE sizi ilgili kanun uygulayıcı kurumlara yönlendirebilir.

11. PARAKULE VE OKURLARI ARASINDAKİ İLETİŞİM

11.1 PARAKULE’nin, PARAKULEService değişiklikleri veya Service üzerişndeki eklemeler ve PARAKULE Service erişiminiz veya kullanımınızla ilgili diğer konular hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla size elektronik postalar veya dijital mesajlar gönderebileceğini kabul etmiş sayılırsınız.

11.2 PARAKULE, erişiminiz, kullanımınız ve demografik bilgilerinizle ilgili verileri toplama ve kullanma hakkını saklı tutar ve PARAKULE’ nin Gizlilik Politikası, Kişisel Veriler (Gizlilik) Yönetmeliği kapsamında yürürlükte olan ilgili tüm geçerli veri koruma ve gizlilik yasaları ve yönetmeliklerine uygun olarak veri gizliliğinizi korumayı kabul eder. Daha fazla bilgi için lütfen PARAKULE’ nin Gizlilik Politikasını okuyun www.Parakule.com/privacy-policy.

12. YAZILIM LİSANSLARI

PARAKULE Service (“Erişim Yazılımı”) erişimi ve/veya kullanımı için size sağlanan tescilli yazılım ve ilgili belgeler veya bunlarda yapılan geliştirmeler veya değişiklikler üzerinde hiçbir hakkınız olmayacaktır. PARAKULE tarafından verilen lisansları alt lisanslayamaz, atayamaz veya devredemezsiniz ve bu tür alt lisans, devir veya devir girişimleri geçersiz ve hükümsüz olacaktır. Access Yazılımını başka bir şekilde kopyalayamaz, dağıtamaz, değiştiremez, kullanamaz veya türev çalışmalar oluşturamazsınız.

13. DİJİTAL ABONELİK

PARAKULE.com web sitesindeki içeriğe erişim aboneliğiniz aşağıdaki koşullara dayalı olacaktır:

13.1 Geçerli abonelik oranları ve ilgili şartlar Parakule.com ve Parakule.com/yp / vardır subscribe.Parakule.com ve subscribe.Parakule.com/yp sırasıyla (toplu olarak “Abonelik Koşulları”). PARAKULE, yukarıdaki web sayfasında yayınlanacak olan abonelik ücretlerini istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Abonelik, promosyon teklifleri, promosyonla ilgili iletişimde yayınlanan hüküm ve koşullara da tabi olacaktır.

13.2 Bir abonelik yaparak, abonelik ücretlerini ve buradaki diğer tüm hüküm ve koşulları kabul ettiğinizi belirtirsiniz.

13.3 Abonelik ücreti, yasaların izin verdiği ölçüde ve burada aksi belirtilmedikçe üzere iade edilemez. Geçerli vergilerden muaftır. Size uygulanan vergileri ödemekten yalnızca siz sorumlusunuz.

13.4 PARAKULE, abonelik ücretinin ödenmesi için zaman zaman PARAKULE tarafından duyurulan başlıca kredi kartlarını veya diğer ödeme yöntemlerini kabul eder.

13.5 PARAKULE aboneliğinizi mümkün olan en kısa sürede işleme koyacaktır. İçeriğe erişiminiz yalnızca ödeme ayrıntılarınızın tatmin edici bir şekilde doğrulanması üzerine etkinleştirilecektir.

13.6 İlk ödeme yetkiniz daha sonra iptal edilirse, aboneliğiniz ve/veya erişiminiz sonlandırılacaktır. Aboneliğinizin ve/veya erişiminizin hatalı bir şekilde sonlandırıldığını düşünüyorsanız, [email protected] (bireysel müşteriler için) veya [email protected] (grup müşterileri için) veya [email protected] (okul müşterileri için) adresinden Müşteri Hizmetleri Ekibimizle iletişime geçiniz.

13.7 PARAKULE, size karşı herhangi bir yükümlülük üstlenmeden, bir abonelik başvurusunu kabul edip

etmeme konusunda karar vermek için yegane takdir yetkisine sahiptir.

13.8 PARAKULE.com web sitesine eriştiğinizde ve/veya bir abonelik ücreti iadesi aldığınızda (hangisi geçerliyse), üçüncü taraf hizmet sağlayıcılardan telekomünikasyon, veri veya hizmet sağlayıcılarla ilgili ücretler gibi başka ek ücretler alınabilir. Bu tür ek ücretleri ödemekten yalnızca siz sorumlusunuz.

13.9 Ülkenizde veya yargı çevrenizde aboneliğiniz için geçerli olan tüketici ve/veya diğer yasalar (“Yasalar”) varsa (örn. bir bekleme süresi), aynı kapsamdaki haklarınızı kullanma hakkınız bulunmaktadır.

13.10 Aboneliğinizi, abonelik durumunuzu Parakule.com’daki “Hesabım” aracılığıyla değiştirerek veya [email protected] (bireysel müşteriler için) veya [email protected] (grup müşterileri için) [email protected] (okul müşterileri için) adreslerine e-posta göndererek istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Google/Google Play aboneliği durumunda, Google hesabınızı yöneterek, bu durumda aboneliği iptal etmek de dahil olmak üzere Google Play Hizmet Şartları geçerli olacaktır. Google Hesabı ile abonelik dışında, PARAKULE, abonelik şartlarında belirtilen bir sonraki fatura döneminden sizden ücret almayı durduracaktır ve mevcut fatura döneminin geri kalanı veya duruma göre abonelik şartlarında belirtilen süre boyunca PARAKULE.com’daki içeriğe erişmeye devam edeceksiniz. Abonelik, geçerli yasaların gerektirdiği durumlar dışında iade edilemez. Bununla birlikte, PARAKULE, abonelik şartları uyarınca ve duruma göre istisnai durumlarda geri ödeme taleplerini değerlendirebilir ve aksi yönde karar verebilir. Bu konuda, PARAKULE’nin kararı nihai olacaktır.

13.11 PARAKULE, abonelik iptali başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede işleme koyacaktır. 13.10 Maddesine tabi olarak, geri ödeme ayrıntıları abonelik şartlarında belirtilmiştir.

13.12 13.10 Maddesine tabi olarak, PARAKULE, abonelik ücretinizi ödediğiniz kredi kartı veya diğer ödeme araçları aracılığıyla size bir geri ödeme yapacaktır. Kredi kartı hesabının feshedildiği, askıya alındığı veya devre dışı bırakıldığı durumlarında, PARAKULE size geri ödeme yapmanın alternatif bir yolu için sizinle iletişime geçmeye çalışacaktır. Sizinle iletişime geçilemezse veya PARAKULE’ ye bu tür alternatif yollar sağlamamışsanız, PARAKULE bununla ilgili herhangi bir kayıp, hasar, maliyet veya sonuçtan sorumlu tutulamaz.

13.13 PARAKULE, aboneliğinizi askıya alma, sona erdirme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Aboneliğiniz veya bu aboneliğin kullanımıyla ilgili faaliyetlerin yasa dışı olduğu tespit edildiği takdirde geri ödeme hakkınız olmayacaktır. PARAKULE herhangi bir kayıp, hasar, maliyet veya sonuçtan sorumlu olmayacaktır.

13.14 Her abonelik/hesap aboneye özeldir ve abonelik üzerine PARAKULE ile kararlaştırıldığı şekilde yalnızca abone (bireysel abone olması durumunda) veya atanmış/yetkili kullanıcısı/kullanıcıları (kurumsal aboneler olması durumunda) tarafından kullanılacaktır. Abone olunan hesap veya PARAKULE.com web sitesindeki içeriğe erişim, hiçbir durumda başka herhangi bir üçüncü şahıs veya abone olmayan kişi ile paylaşılmayacaktır. PARAKULE, bu kısıtlamanın herhangi bir ihlali durumunda, Madde 14’e göre söz konusu aboneliği feshetme hakkını ve takdirini saklı tutar.

13.15 Bu hüküm ve koşullar kapsamındaki yeni abonelikler veya mevcut aboneliklerin yenilenmesi veya yükseltilmesi, PARAKULE Service erişimi veya bunların kullanımı anlamına gelir.

14. PARAKULE SERVİCE FESHİ

14.1 PARAKULE, sistem, bakım, yükseltme, test ve/veya onarımları gerçekleştirmek için PARAKULE Service veya herhangi bir bölümünü size bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın devre dışı bırakabilir veya askıya alabilir.

PARAKULE, PARAKULE Service erişiminizin ve/veya PARAKULE Service kullanmanızın bir sonucu olarak bu tür eylemlerin uygun olduğuna bir görüşte ise, size bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın PARAKULE Hizmetinden herhangi birine erişiminizi ve/veya kullanımınızı sınırlayabilir veya askıya alabilir.

PARAKULE’nin, PARAKULE Service ve PARAKULE’nin işlerinin herhangi birinin yönetimi veya işletimi ile ilgili gördüğü herhangi bir nedenle, PARAKULE Service veya onun herhangi bir bölümünü genişletebilir, değiştirebilir, askıya alabilir, sınırlandırabilir, erişilemez hale getirebilir, size bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın herhangi bir adım atabilir.

14.2 PARAKULE, PARAKULE Service şüpheli, sahtekâr, aldatıcı, yasalara aykırı veya yanlış kullanımının bulunmasının ardından, PARAKULE.com Service’in herhangi bir bölümünü veya tümünü geçici veya kalıcı olarak kullanımına erişiminizi askıya alabilir.

14.3 Bu hüküm ve koşullar altındaki anlaşma, herhangi bir nedenle PARAKULE tarafından feshedebilir.

14.4 Bu hüküm ve koşullardaki koşulların altında verilen fesih, PARAKULE’nin, fesih tarihinden önce verilmiş herhangi bir teknik ihlal ya da yükümlülük ile ilgili olarak haklarını etkilemez. Hükümler ve koşullarda yer alan ve açıkça ya da ima yoluyla ya da bu gibi bir fesih, sonrasında yürürlüğe girmesi

ya da devam etmesi istenen koşulların yürürlüğe girmesini veya devamını etkilemez. Fesih tarihinde itibaren burada yararlanabileceğiniz kalan tüm faydalar (parasal veya parasal olmayan) kesinlikle kaybedilecektir.

15.YASAL VE MEVZUATA UYUM YÜKÜMLÜLÜKLERİ

PARAKULE’nin yürürlükteki yasalar veya yönetmelikler uyarınca bu hüküm ve koşullardan herhangi birini ihlal edebilecek eylemleri gerçekleştirmek için resmi makamlardan veya kurumlardan ve / veya düzenleyici makamlardan talimatlar alınması üzerine gerekli olabileceğini kabul edersiniz. Bu bağlamda, PARAKULE’yi sorumlu tutmamayı kabul etmiş sayılırsınız.

16. YAZILI KANIT

16.1 Burada, PARAKULE Service ile ilgili tüm PARAKULE kayıtlarının, PARAKULE Service erişiminiz, Tartışma Forumu Hesabınız kullanımına, PARAKULE.com web sitesindeki tüm, içerik ve/veya bu hüküm ve koşullara (topluca “Kayıtlar”) elektronik veya dijital formda olmasına rağmen, orijinal belge olarak kabul edilmektedir.

16.2 Herhangi bir kaydın geçerliliğine, uygulanabilirliğine veya kabul edilebilirliğine, yazılı veya orijinal bir belge olmadığı, elektronik veya dijital formda olduğu, bir bilgisayarın çıktısı tarafından üretildiği gerekçesiyle itiraz edemezsiniz ve bu vesileyle ilgili yasalar uyarınca sahip olabileceğiniz her türlü haktan feragat etmiş olursunuz.

17. TAZMİNAT

PARAKULE’yi ve çalışanlarını, memurlarını, acentelerini, yüklenicilerini, okurlarını ve kullanıcılarını tüm kayıplara, iddialara, taleplere, eylemlere, işlemlere, maliyetlere (yasal maliyetler dâhil) ve yükümlülüklere (yasal maliyetler dâhil) karşı tazmin etmeyi ve onları masun tutmayı kabul edersiniz. PARAKULE ve çalışanları, memurları, acenteleri, yüklenicileri, okurları ve kullanıcılarının maruz kalabileceği veya bunlara karşı açılabilecek yasal yükümlülüklerle için, aşağıdakilerden davranışları gerçekleştirirseniz sizi sorumlu tutar:

(PARAKULE.com web sitesine bağlantınız ve/veya herhangi bir Girişime katılımınızla ve PARAKULE.com Service erişiminiz veya kullanımınız ve herhangi bir İçeriği PARAKULE Service üzerinde yayımlamanızla birlikte,

 1. Tarafınızca verilen beyanlar ve garantiler dâhil olmak üzere, bu hüküm ve koşullardan herhangi birini ihlal etmeniz,
 2. Geçerli herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmeniz,
 3. Herhangi bir kişi veya kurumun haklarını ihlal etmeniz.

18. GENEL

18.1 PARAKULE, buradaki hak ve yükümlülüklerini kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir üçüncü tarafa alt lisans verme, alt sözleşme yapma, devretme veya devretme hakkına sahiptir.

18.2 PARAKULE’nin herhangi bir hakkını, yetkisini veya imtiyazını kullanmaması ve sizinle PARAKULE arasında bir iş yapma biçimi olmaması bu konudan feragat edildiği anlamına gelmez. Ayrıca bu haktan, yetkiden veya imtiyazından herhangi birinin bir kez veya kısmen kullanılması bu haktan, yetkiden veya imtiyazdan başka herhangi bir hak, yetki ya da imtiyazın kullanılmasını engellemez.

18.3 Buradaki şart ve hükümlerden herhangi biri veya birkaçı herhangi bir yasanın yürürlüğe konması veya kuralına göre, kısmen veya tamamen yasadışı veya uygulanamaz olarak addedildiği takdirde, söz konusu şart veya hüküm veya kısım o kapsamda bu şart ve koşulların bir parçası olarak kabul edilmeyecektir. Ancak bu şart ve koşulların geri kalanının geçerliliği ve uygulanabilirliği bundan etkilenmeyecektir.

18.4 PARAKULE ve bu hüküm ve koşulların, bu hüküm ve koşullara taraf olmayan herhangi bir gerçek kişi veya üçüncü taraf tarafından uygulanamayacağını ve herhangi bir hak vermeyeceğini açıkça kabul ve kabul etmektesiniz.

18.5 Bu hüküm ve koşullar Hong Kong yasalarına göre yönetilecek ve yorumlanacaktır. Burada doğan herhangi bir işlemin Hong Kong mahkemelerinin münhasır olmayan yargı yetkisine sunulacağını kabul edersiniz.

18.6 Sorularınız için lütfen (852) 2680 8822 numaralı telefondan PARAKULE Müşteri İlişkileri Hattı ile iletişime geçin veya aşağıdaki adrese e-posta gönderin: [email protected] (bireysel müşteriler için) veya [email protected] (grup istemcileri için) veya [email protected] (okul müşterileri için).