• YARIM ALTIN
  3.999,00
  % -0,81
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1466
  % 0,13
 • € EURO
  20,8687
  % 0,39
 • £ POUND
  23,7420
  % 0,39
 • ¥ YUAN
  2,7799
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,2488
  % 0,45
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.943,18
  % 2,74

Kaspersky endüstriyel işletmelerde 1,7 milyon dolar tasarruf sağladı

Kaspersky endüstriyel işletmelerde 1,7 milyon dolar tasarruf sağladı

Forrester Consulting tarafından yürütülen Total Economic Impact™ (TEI) çalışmasına göre Kaspersky, müşterilerinden birine Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks'ü kullanarak %135 yatırım geri dönüşüne (ROI) karşılık gelen 1,7 milyon dolar tasarruf sağladı. 400 trafo merkezine sahip bir enerji sağlayıcısı olan müşteriyle yapılan görüşmenin ardından Forrester, üç yıllık mali analizi göz önüne alarak yatırımla dair faydalara, maliyetlere ve risklere bağlı olarak yapılan tasarrufu hesapladı. Söz konusu işletme, çözümün başarısının bir göstergesi olarak hiçbir güvenlik olayı yaşamadı.

Forrester, şirketin siber güvenlik ihlali riskinin azalması, ekipman hasar görme riskinin azalması ve varlık yönetimi programındaki iyileştirmeyi Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks lisanslarının maliyeti ve çalışanların eğitim giderleriyle karşılaştırarak 1,7 milyon dolarlık tasarrufa ulaşıldığını ortaya çıkardı. Siber güvenlik ihlali riskinin azalması ve hasarlı makinelerin maliyetinin düşürülmesiyle üç yılda 2,9 milyon dolar tasarruf edilirken, Kaspersky tarafından sunulan çözümün lisans ve eğitim maliyeti 1,2 milyon dolar seviyesinde oldu.

Kaspersky Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan (CBO) Alexander Moiseev, şunları ifade etti: “Salgın nedeniyle işlerde kısıntıya gitme ve zor bütçe kararları alma konusunda şirketler oldukça zor tercihler yapmak zorunda kaldı. Forrester’in analizi, siber güvenlik çözümlerine yatırım yapmamanın maliyetinin, güçlü bir siber güvenlik ortaya koymak için akıllı ve stratejik yatırımlar yapmaya kıyasla çok daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Siber tehditlerin daha karmaşık hale geldiğini ve çok ciddi sonuçlara yol açabileceğini görüyoruz. ABD’deki Colonial Boru Hattı’na yapılan ve altı günlük kesintiyle sonuçlanan son siber saldırı, kritik altyapıya yönelik saldırıların potansiyel zararının altını çiziyor. Tüm bunlar ışığında sanayi sektöründeki işletmelerin sıkı koruma önlemlerinin alındığından emin olması gerektiği çok açık.” 

Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks, potansiyel tehditlerle ilgili uyarıların yanı sıra endüstriyel varlıklara dair geniş bir görünürlük sağlıyor. Bunu sürekliliği etkilemeden veya kritik süreçler üzerinde zararlı bir etkiye sahip olmadan varlık keşfi, ağ izleme ve bütünlüğünün kontrolü ve izinsiz girişlerin tespiti yoluyla başarıyor.

Forrester Total Economic Impact™ (TEI) çalışması ve KICS for Networks’ün müşterilere sağladığı yatırım getirisi hakkında daha fazla bilgiye çalışmanın ayrıntılarını okuyarak ulaşabilirsiniz.