• YARIM ALTIN
  4.777,00
  % 5,90
 • AMERIKAN DOLARI
  23,1825
  % 7,45
 • € EURO
  24,9688
  % 7,82
 • £ POUND
  29,1950
  % 7,53
 • ¥ YUAN
  3,2530
  % 7,33
 • РУБ RUBLE
  0,2831
  % 7,10
 • /TL
  %
 • BIST 100
  5.561,18
  % 3,20

Kışın ziyaret edilecek en iyi 5 Kanada şehri

1.Niagara Şelalesi

Elbette, birçok insan Niagara Şelalelerini popüler bir yaz veya balayı varış yeri olarak biliyor. Ancak kışın büyülü bir hal alıyor. Büyülü ana cazibe merkezinde Kış Işıkları Festivali ve Niagara Icewine Festivali de dahil olmak üzere çeşitli festivaller düzenlenmektedir. 

2. Quebec City

Arnavut kaldırımlı şeritleri ve Avrupa benzeri estetiği ile Quebec Şehri başka bir zamanı veya hatta farklı bir kıtayı ziyaret etmek gibidir. Kısmen çılgınca popüler Le Carnaval de Québec (Quebec Festivali) sayesinde kış mevsiminde canlanıyor . Büyük kar heykelleri, aile dostu geziler ve aktiviteler ve eğlenceli sokak partileri ile dolu.

3. Ottawa

Kanada'nın başkenti Ottawa, kesinlikle bir kış şehridir. Yeni başlayanlar için, kelimenin tam anlamıyla tarihi şehrin etrafında patinaj yapabileceğiniz ve sıcak çikolata ve BeaverTails (Kanada derin yağda kızartılmış hamur işi ) alabileceğiniz Rideau Kanalı (aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi) boyunca dünyanın en büyük buz pateni pistine sahiptir. ByWard Pazarını ziyaret edin, tonlarca dükkan, bar ve restoran ile Kanada'nın en ünlü pazarlarından biri. 

4. Montreal

Kış tatili arıyorsanız Montreal’i mutlaka ziyaret edin. Monteal’e giderseniz; Montreal Botanik Bahçesi, şehrin en önemli buluşma noktalarından biri olan Place Jaquis Cartier, eski Motreal (Old Montreal) sokaklarını mutlaka gezin. Lachine Canal’ı gezmeden de dönmeyin.

5. Halifax

Atlantik Kanada'nın en büyük şehri olan Halifax, kentsel ve açık hava aktivitelerinin eğlenceli merkezi. Büyük bir açık hava pateni pisti olan Emera Oval'de ücretsiz paten yapın. Daha sonra, biraz kızak ve biraz tarih dersi için Citadel Hill'e gidin.

Halifax'ta bir Ulusal Tarihi yer. Aslında İngiliz Kuzey Amerika imparatorluğunu düşmanlardan korumak için askeri bir tahkimat olarak inşa edilmiştir ve birçokları tarafından Halifax'ın bugün var olmasının nedeni olarak kabul edilmektedir.