Kripto para piyasası yeni haftaya, düşük oranlı değer kayıpları ile başladı.

Cointurk Kripto  06/12/2021     304 GÜN ÖNCE

4 Aralık’ta kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte önemli destek seviyelerini aşağı yönlü kıran Bitcoin, henüz 50.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıkamadı. Ethereum ise 4.200 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 4 Aralık günü kaydettiği değer kayıpları ile birlikte ilk önce 53.000 dolar ardından ise 50.000 dolar destek seviyesini aşağı yönlü kırdı. Kısa süreliğine de olsa 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, güçlü destek seviyesinden bir alış tepkisi ile karşılaştı ve 49.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Bitcoin, yükseldiği seviyelerden bu yana 49.000 dolar seviyelerinde kısa süreli bir konsolidasyona girdi ve 48.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise, kaydedilen değer kayıplarının ardından 4.000 dolar destek seviyesinin altında kaldı ve 3.800 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ethereum, gerilediği 3.800 dolar fiyat seviyelerinin ardından bir miktar toparladı ve kısa süre içerisinde tekrardan 4.000 dolar destek seviyelerinin üzerine çıktı. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte Ethereum, 4.160 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasa Ne Durumda ?

Piyasa değeri en yüksek ilk on kripto para birimi ise, son 24 saat içerisinde düşük oranlarda değer kayıpları kaydetti. Terra (LUNA) ise yüksek oranlı bir değer artışı gerçekleştirerek piyasa değeri en yüksek onuncu kripto para birimi oldu. CoinMarketCap verilerine göre LUNA, 1 haftalık zaman diliminde 49 dolar fiyat seviyelerinden 77 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. LUNA, kaydettiği son düzeltme hareketinin ardından ise 63 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.