Kripto paralara yönelik yatırım ve destekler artmaya devam ediyor.

Kriptokoin Kripto  03/12/2021     307 GÜN ÖNCE

PayPal kurucu ortağı Peter Thiel tarafından desteklenen Bullish borsası kurumsal işletmeler için kripto para ticaret hizmeti sunmaya başladığını duyurdu.

Kurumsal kripto para borsası Bullish, USD’ye karşı Bitcoin, Ethereum ve EOS tokenleri değişimini sunuyor.

 

 

 

Borsa, kurumsal yatırımcılar için başlattıkları faaliyeti ilerleyen zamanlarda perakende yatırımcılar için genişletmeyi planladıklarını söyledi.

 

Bullish borsasının ilk müşterileri arasında New York merkezli elektronik firması Virtu Financial ve Hong Kong merkezli kripto finans şirketi Amber Group gibi firmalar bulunuyor.

 

Bu yılın başlarında EOS’un geliştiricisi blockchain yazılım şirketi Block.one’un bir yan kuruluşu olarak kurulan Bullish borsası, PayPal kurucu ortağı Peter Thiel’in yanı sıra  Hong Kong’lu milyarder Richard Li ve hedge fon yöneticileri Alan Howard ve Louis Bacon gibi ünlü yatırımcılar tarafından destekleniyor.

 

Bullish borsasının başkanı Brendan Blumer, Forbes ile yaptığı röportajda borsa altyapısının “düzenlenmiş bir platformda dijital varlıklara güvenli bir şekilde maruz kalmak isteyen yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamak ve tamamen yeni bir platformdan kaynaklanan yenilikçi likidite ve portföy yönetimi seçenekleriyle” tasarlandığını söyledi.

 

 

Bu yılın başlarında Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) Blockchain lisansı alan borsa şu anda yalnızca İngiltere, Almanya ve Brezilya’da hizmet verirken ABD’de bulunmuyor.

 

Borsa ayrıca 2022 yılında SPAC şirketi Far Peak Acquisition Crop ile birleşerek New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açılmayı planlıyor.