• YARIM ALTIN
  3.470,00
  % 0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6420
  % 0,02
 • € EURO
  19,5560
  % 0,20
 • £ POUND
  22,6502
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  2,6705
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,2965
  % 0,39
 • BITCOIN/TL
  313304,568
  % -0,99
 • BIST 100
  4.984,08
  % -0,32

Ralliyi Bu İki Kripto Para Yönlendirecek

Ralliyi Bu İki Kripto Para Yönlendirecek
——– COINTURK ——–

Kripto para  birimleri 2022 yılına çok da iyi bir başlangıç yapmadı ancak analistler, yılın geri kalanının iyi geçeceği konusunda hem fikir gibi görünüyor. Bloomberg analistleri ise bu yükselişlere öncülük edecek kripto para birimlerini paylaşıyor.

Bitcoin, Ethereum ve Stablecoin’ler

Şubat raporunda yapılan açıklamalara göre Bloomberg analistleri, Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’lerin yakın vadede artış yaşayacağını ifade ediyor. Bloomberg, yıl başında oluşan düşülere rağmen Bitcoin’in sadece fiyat artışı yaşamayacağını aynı zamanda dijital bir teminat haline geleceğini de ifade ediyor. Yapılan açıklamalara bakılırsa Bloomberg analistleri bu konudan oldukça eminler.

Buna ek olarak analistler Bitcoin’in arzının sınırlı olması sebebiyle ve günden güne artan benimsenme oranları ile artışının kaçınılmaz olduğunu ifade ediyor. Bu faktörler analistlere göre Bitcoin’in arkasındaki ana itici gücü oluşturuyor. Ayrıca analistlere göre Bitcoin gerek güven açısından gerekse de ilk olma açısından piyasada üst sıralarda yer alıyor. Yani gelen kullanıcılar kripto para birimi yatırımı yapmaya ilk olarak BTC’den başlıyor gibi görünüyor. Bu durumunda ister istemez fiyatı etkilediği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 44.000 dolar üzerinde işlem görüyor.

Ethereum Takip Edilmeli

Analistlere göre beklenen yükselişi yönetecek ikinci kripto para birimi Ethereum. Çünkü pek çok stablecoin birimi Ethereum ağı üzerinde çalışıyor ve bu durumun ETH fiyatını etkilemesi bekleniyor. Bilindiği gibi son zamanlarda stablecoin ilgisinde büyük artış görülüyor.

Dolayısıyla analistler başlayacak bir kripto para rallisinin ETH ve BTC tarafından yönetileceğini ifade ediyor. Aslında bu beklentiler çok da şaşırtıcı değil. Çünkü Bitcoin’de olan yükselişler ETH fiyatını hızlı bir şekilde yukarı çekerken, ETH da altcoin’lerin yükselişi için alan hazırlıyor.

——–  ——–

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ