Sert kripto düzenlemeleriyle tanınan bir ülke olan Güney Kore’de meme coin için destek ekleyen ilk kripto borsası olan Korbit, Shiba Inu (SHIB)’i listeleyeceğini duyurdu.

Kriptokoin Kripto  24/11/2021     5 GÜN ÖNCE

Shiba Inu, Güney Kore’nin ünlü borsasında listeleniyor

Seul merkezli kripto para trade platformu Korbit, müşterilerinin Perşembe gününden itibaren Kore Won’una karşı meme coin projesi Shiba Inu (SHIB)’i takas etmesine izin verecek. Bu arada borsa, Shiba Inu (SHIB)’in yanı sıra, aynı adı taşıyan Katman-2 merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün yerel tokeni olan Injective Protocol’ü (INJ) de ekleyecek.

Korbit, daha küçük oyuncuları bu yılın başlarında kripto borsalarını toplu olarak kapatmaya zorlayan, acımasız düzenleyici baskıyı atlatmayı başaran, çok az kripto borsasından biri. Mali İstihbarat Birimi’ne kayıt olamayan kırk borsa Eylül ayında kapanmak zorunda kaldı. Bankacılık ortaklıklarını güvence altına almayı ve müşterilerine gerçek ad hesapları sağlamayı başaramayan trade şirketleri, Won trade işlemlerini devre dışı bırakmak zorunda kaldı. Bu da yalnızca kriptodan kriptoya trade yapabilecekleri anlamına geliyor.

Bithumb, Coinone, Upbit ve Korbit, gerekli yasal gerekliliklere uyduktan sonra Won trade işlemleri sunmasına izin verilen borsalar. Haziran ayında, birden fazla borsa, yüksek riskli altcoin projelerini listeden çıkarmak için harekete geçti. Shiba Inu (SHIB)’i Güney Kore kripto piyasasına getiren ilk borsa olmasının yanı sıra Korbit, Haziran ayında ülkedeki ilk Non Fungible Token (NFT) piyasasını da açtı.