En popüler iki şaka coin ne durumda? Yeniden %100'ü aşan kazançlar görebilecek miyiz?

Cointurk Kripto  15/11/2021     324 GÜN ÖNCE

Bu yıla şaka coinler tam anlamıyla damgasını vurdu. İlk yükseliş döneminde Dogecoin ve ikinci sezonda Shiba Inu (SHIB) ciddi kazançlar getirdi. Dogecoin katili olarak yola çıkan SHIB yakın zamanda piyasa değeri olarak rakibini geride bırakarak onu katletti. Fakat bu galibiyet çok uzun sürmedi. Peki en popüler iki şaka coin için güncel veriler ne diyor?

Dogecoin (DOGE)

Fiyat dünden bugüne neredeyse sabit kaldı. Yükseliş için 0,28 doları aşması gereken Dogecoin durağan seyrediyor. Bu durum onun düşüş eğiliminde olduğunu da teyit ediyor. Boğalar inisiyatifi ele geçiremezse, düşüş 0,245 dolara kadar devam edebilir. Likidite bölgesinden geri dönebilecek fiyat burayı da kaybederse kayıpları derinleşecektir.

Yazı hazırlandığı sırada Dogecoin 0,258 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Hareketli ortalamaların neredeyse tamamı düşüş trendini teyit ediyor. RSI aşırı satış bölgesine yakın bulunuyor ve momentum zayıf. Fiyat belirtilen desteğin altına düşerse 0,23 ve 0,20 seviyelerine kadar sarkabilir.

Belki de yatırımcılar kısa vadede yüksek kazançlar elde ettiği Dogecoin’den sıkılarak SHIB’e yöneliyordur. Eğer durum böyle devam ederse, Elon Musk’ın desteklerine rağmen fiyat orta vadede 0,5 doların üzerine çıkamayacak. Rakiplerinin güçleniyor olması meme token pazarı 80 milyar dolara ulaşsa da Dogecoin’in dilimini küçültüyor.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin’den daha iyi bir performans gösteren Shiba Inu %5’e yakın kazanç getirdi. Kritik destek bölgesi olan 0,000050 dolar seviyesi korunuyor. Alıcılar fiyatı bu bölgenin üzerinde tutabilirse ani yükseliş denemelerine şahit olabiliriz. Eğer bu bölge kaybedilirse 0,000035 dolara kadar gevşeme görülecektir. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 0,000055 dolarda bulunuyor.

Destek bölgesi korunduğu ve bir miktar üzerine çıktığı için hareketli ortalamalar yükseliş sinyali gönderiyor. Ancak RSI halen zayıf, MACD ve diğer momentum göstergeleri şimdilik nötr kalıyor. Fiyat için en etkileyici katalizör Robinhood listelemesi olacaktır. Ancak kısa vadede böyle bir beklenti yok. Elon Musk tarafından reddedilmesine rağmen güçlü kalan SHIB fiyatı kritik desteği korumaya devam ederse BTC’nin dönüşüyle birlikte yukarı yönlü seyrine devam edebilir.