Bitcoin (BTC) gün boyunca 47.000 doların üzerinde tutunmaya çalıştı ve halen bunun mücadelesini veriyor.

Cointurk Analitik  04/01/2022     274 GÜN ÖNCE
-------- COINTURK --------

Öğlen saatlerinde 47.300 seviyelerini görse de yatırımcılar ciddi hacim oluşturamadı. Yarın haftalık açılışla birlikte kripto para piyasalarının daha da hareketlenmesi bekleniyor. Peki kısa ve orta vadede Ethereum (ETH), The Sandbox (SAND) ve Near Protocol (NEAR) yatırımcılarını neler bekliyor olabilir?

Ethereum (ETH)

Ethereum 3.766 dolarlık direnci geçmek için mücadele ederken, çoğu altcoin bugünlerde durgundu. Genel duygu hala ‘korku’ bölgesinde ve yatırımcılar tedirgin görünüyor. Büyük bir satışın ardından ETH, 27 Aralık’taki yukarı kanal (beyaz) çöküşün ardından %12,34 düşüş gördü. Bu düşüş, şimdilik destek bölgesinde tutuldu. Neredeyse iki aydır ETH fiyatı için 3.635 dolar hep güçlü bir destek olarak kaldı.

Böylece, aşağı kanal kırılmasının ardından ETH, son üç günde 3.766 dolar seviyesini beş kez test eden bir toparlanma gördü. Bu aşamada, yukarıdaki işareti korurken daha yüksek dipler kaydetti. Bu hareket, artan satın alma baskısını gösteriyordu. Sonuç olarak, ETH 20-SMA’sının (kırmızı) üzerine sıçradı. Bununla birlikte, Hacim Osilatörü hala düşüş trendindeydi ve bu da zayıf bir yükseliş hareketine işaret ediyor. RSI daha yüksek zirveler ve dipler gördü ancak orta çizgiyi geçemedi. +DI (mavi) ve -DI (sarı) ters yönde ilerlediğinde, ETH yakın vadede bir gerileme görebilir.

The Sandbox (SAND)

SAND boğaları, yükselen bir kama (yeşil, geri dönüş paterni) oluşturduktan sonra çok önemli 6,03 dolarlık desteği geri aldığı için %38,2 Fibonacci direncini geçti. Sonuç olarak, 26 Aralık’ta üç haftanın en yüksek seviyesini gördü. %61,8 Fibonacci güçlü bir direnç olarak durduğundan ve geri dönüş modelinden beklenen kırılma meydana geldi. O zamandan beri SAND, 30 Aralık’ta haftalık en düşük seviyesini görene kadar %20,39’luk bir geri çekilme gördü.

Bu yörünge, artan satış gücüne işaret ediyor. Daha fazla düşüş 5,4 dolar seviyesinde destek bulabilir. SI 46 seviyesindeydi ve düşüş eğilimi sergiledi. Ancak OBV, geçen hafta artan satın alma baskısına işaret ederek bir düşüş kaydetti.

Near protocol (NEAR)

Aralık ortasında çift dip kırılmasının ardından NEAR, üstel kazançlar kaydetti. 20 Aralık’ın düşüğünden şaşırtıcı bir şekilde %99,76 sıçradı ve 27 Aralık’ta ATH’sini 16.49 dolara çıkardı. Ardından, RSI ve fiyat hareketi arasında aşağı yönlü bir ayrışma oluşturduktan sonra, yaklaşık %20 oranında geri çekildi ancak yükseliş trend çizgisinde (beyaz) destek buldu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde simetrik bir üçgen oluşturdu ve yükseliş trend çizgisi (beyaz) desteğini kırdı. Daha fazla geri çekilme, test alanlarını 13,2 dolar seviyesinde bulabilir. Fiyat 20 ve 50 SMA’sının altında 14,892 dolardan işlem görüyor. RSI, nötr DMI önceki analizi yeniden doğruladı. Ayrıca, MACD artan bir düşüş momentumu gösterdi. Bununla birlikte, ADX, fiyat için zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ