• YARIM ALTIN
  3.466,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6447
  % 0,03
 • € EURO
  19,5416
  % 0,13
 • £ POUND
  22,6287
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  2,6717
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,2957
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  313342,227
  % -1,05
 • BIST 100
  4.980,71
  % -0,39

Türkiye’deki otel sayısını 80’in üzerine çıkardı

Türkiye’deki otel sayısını 80’in üzerine çıkardı

90’a yakın ülkede, yaklaşık 9 bin 300 oteliyle dünyanın en büyük otel franchise veren şirketi Wyndham Hotels & Resorts, geçtiğimiz yıl bazı önemli açılışlar yaparak ve yeni pazarlara girerek Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) bölgesindeki varlığını artırmaya devam etti.

2019 yılında üst-orta sınıf La Quinta® by Wyndham markası, Türkiye'de açılan La Quinta by Wyndham İstanbul Güneşli oteli ile Avrupa pazarıyla buluştu. Bu otel aynı zamanda, markanın Amerika kıtaları dışında açılan ilk oteli olma niteliği taşıyor. Wyndham Hotels & Resorts, bu açılışla Türkiye'deki otel sayısını 80’in üzerine çıkardı ve ülkedeki en büyük uluslararası otel şirketi olma konumunu güçlendirdi.

Wyndham Hotels & Resorts, Yunanistan, Almanya, Portekiz, Gürcistan, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan gibi önemli pazarlarda da büyümeyi sürdürdü. Şirket, Ermenistan, Hırvatistan ve Kırgızistan gibi bazı yeni pazarlara girerken; Danimarka'da Comwell Hotels ile üst sınıf Dolce® by Wyndham markası için özel bir anlaşma imzalayarak bu pazara da giriş yaptı. Bu anlaşma ile Danimarka’da önümüzdeki iki yıl içinde açılması beklenen oteller açısından önemli bir dönüm noktasına ulaşıldı.

Wyndham Hotels & Resorts, Ortadoğu ve Afrika’daki varlığını da güçlendirdi. Umman’ın Maskat kentinde açılan ilk Wyndham Garden® oteli bu bölgedeki önemli açılışlar arasında yer alırken, Ramada Encore® by Wyndham Muscat Al Ghubra otelinin de Mart 2020’de açılması bekleniyor. Wyndham Hotels & Resorts aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde, Ithra Dubai’nin Deyra Sahil Şeridi Geliştirme projesi çerçevesinde üç yeni otel açacağını duyurdu. Bu açılışların bir parçası olarak Super 8® by Wyndham markası da pazarla buluşacak. Şirket, Hindistan’ın orta segment konaklama pazarında yeni adımlar atmayı da sürdürüyor. 2019 yılında Hindistan’ın Yeni Delhi, Bangalore ve Jaipur da dahil olmak üzere önemli noktalarında yedi açılış yapıldı.

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Dimitris Manikis, “Bölge genelinde 2019 yılında kaydettiğimiz güçlü büyümeden büyük bir gurur duyuyoruz ve bu ivmemizi mevcut ve yeni pazarlarda, 2020 ve sonrasında da artırmayı bekliyoruz. EMEA, dünyanın en çok çeşitlilik sunan bölgelerinden biri ve burada geniş otel varlığımızla ve yeni bölgelere ulaşan önemli marka çeşitliliğimizle büyümemiz; otelde konaklamayı herkes için mümkün kılma ve bu canlı bölgeye seyahat edecek herkesin ihtiyaçlarına cevap verecek bir Wyndham oteli bulabilmesini sağlama vizyonumuz açısından büyük önem taşıyor” dedi.