Veriler, Twitter’daki ani mention artışlarının, geçen haftanın en çok tartışılan beş altcoin projesinin üçünde fiyat zirvelerinden önce geldiğini gösteriyor.

Kriptokoin Kripto  24/01/2022     255 GÜN ÖNCE
-------- KRIPTOKOIN --------

Altcoin fiyatları ve Twitter

Cream Finance. Cream Finance’in yerel tokeni olan CREAM, varlık etrafındaki konuşma %543 daha kapsamlı hale geldiğinde, haftadan haftaya en büyük tweet hacmi artışını gerçekleştirdi. Tartışma, 14 Ocak’ta, yaklaşık 72 dolarlık bir fiyat karşılığında CREAM’e atıfta bulunan 216 tweet’in paylaşılmasıyla zirveye ulaştı. Bu durumda, CREAM’in fiyatı tweet hacmini takip eden iki gün içinde %27 daha arttığı için Twitter trendi açıkça öğreticiydi.

SwissBorg: SwissBorg Token’ın (CHSB) fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca 0,52 ile 0,57 dolar arasında oldukça dar bir aralıkta kalırken, SwissBorg’dan bahseden tweetlerin hacminde 14 Ocak’ta %521’lik bir artış oldu. 13.000 retweet’e ulaşan başarılı bir tanıtım hamlesiydi, ancak CHSB tokeninin fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu.

Decred: 14 Ocak’ın sonlarında, kripto paranın piyasa değeri üç buçuk saat içinde 60 dolardan 86 dolara fırladı. Sosyal heyecan, ancak fiyatın zirvesinden sonra yükselmeye başladı ve fiyatın 70 doların altına düştüğü bir gün sonra 110 tweet ile zirveye ulaştı.

ZKSwap: Haftanın başlarında, ZKSwap’ın ZKS tokeni 0.27 dolardan 0.29 dolara mütevazı bir fiyat artışı gördü ve tweet hacminin zirvesi 12 Ocak’ta, haftanın en yüksek fiyatından önce, 116 gönderiyle geldi. Çok büyük görünmese de, bu artış, bir önceki haftaya göre tweetlerde %370’lik bir artışa işaret etti.

FTX Token: FTX Token (FTT), fiyat hareketi açısından güçlü bir hafta geçirdi ve 10 Ocak’ta 36.81 dolardan 16 Ocak’ta 47.02 dolara istikrarlı bir şekilde tırmandı. 14 Ocak’ta ve ertesi gün 313 tweet ile rekor seviyeye ulaştı. FTT’nin sağlam performansı, tweet hacmi zirveye ulaştıktan sonra bile devam etti.

Parakule web sitesinde, abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen tıklayın.

GÜNÜN MANŞETLERİ