• YARIM ALTIN
  4.487,00
  % 2,90
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0115
  % 0,19
 • € EURO
  21,3833
  % -0,24
 • £ POUND
  24,9742
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  2,8330
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2528
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  536305,357
  % 0,50
 • BIST 100
  4.580,67
  % 3,45

Ünlü tatil sitesine dolandırıcılık suçlaması

Ünlü tatil sitesine dolandırıcılık suçlaması

Ekşi Sözlük’te yer alan iddiaya göre, siteden Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’ine 2 kişilik rezervasyon yaptıran müşteri, sabah kalktığında rezervasyonunun iptal edildiğini öğrendi.

Site tarafından sabah aranan müşteriye otel fiyatının aslında 4 katı olduğu söylenerek, rezervasyonunun iptal edildiği, eğer isterse 4 katı fiyata rezervasyon işleminin yapılabileceği söylendi. İptal haklarının bulunmadığını söyleyen müşteriye sitenin cevabı ise, “İsterseniz dava açabilirsiniz'' şeklinde oldu.

OTELİN HABERİ YOK

Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’ini arayan müşteri, otelin rezervasyondan haberi olmadığını öğrendi. Ayrıca bu durumla ilgili bir şey yapamayacaklarını söyleyen otel yetkilileri, durumun acente ile müşteri arasında olduğunu belirtti.

İşte Ekşi Sözlük’e taşınan olay:

Gece saatlerinde trivago'nun yönlendirdiği tatil.com sitesinden Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel'e 2 kişilik rezervasyon yaptırdım ve ödemesini de online olarak tatil.com sitesine yaptım. Ödemeyi yaptıktan sonra ise, rezervasyon onay mailim ve rezervasyon kodum geldi. Rezervasyon onay maili görüntüsüne dayanarak, ayrıca THY'den İzmir'den İstanbul'a 2 kişilik uçak biletimi de satın aldım.

Sabah ise tatil.com şirketinden aranarak, rezervasyonumun iptal edildiği, ödemenin iade edildiği, odanın şu anki fiyatının benim satın aldığım fiyatın 4 katı olduğunu ve hala istiyorsam aynı otel için aynı odaya 4 katı fiyatına tekrar rezervasyon yapmam gerektiği söylendi. Bana sattıkları, parasını ödediğim bir rezervasyonu iptal etme hakları olmadığını söyledim.

İptal ettik bile, isterseniz dava açabilirsiniz

Dedikleri şey ise: İptal ettik bile, isterseniz dava açabilirsiniz. Yetkili biri ile konuşmak istedim, ona bile bağlamadılar. Verdikleri cevap: ''Sizi yetkiliye bağlayamayız, sadece biz yetkiliye bilgi verebiliriz, yetkili de isterse size dönüş yapar ama garanti değil. isterseniz dava açabilirsiniz'' dediler.

“Bakın suç işliyorsunuz, parasını alıp bana sattığınız hizmeti kafanıza göre iptal edemezsiniz” dediğimde ise, yine “İsterseniz bize dava açabilirsiniz” dediler. Bu mu yani bu ülkede olay? İsteyen istediği haksızlığı yapacak, sonra da hukuki haklarını kullanabilirsin diyecek? Bakın bu dolandırıcılıktır. Oda fiyatı yükselince sattığınız fiyattan pişman olup, kafanıza göre parası ödenmiş rezervasyonu iptal edemezsiniz.

Ya satın aldığım odayı 4 katı fiyatına tekrar satın alıcam, ya da uçak biletimi yakıcam

Ben uçak biletimi de almışım rezervasyonunuza ve onay mailinize güvenerek. Ya satın aldığım odayı 4 katı fiyatına tekrar satın alıcam, ya da uçak biletimi yakıcam. bu adalet mi? Her halükarda cebimden ekstradan 1000 TL'ye yakın bir para çıkacak. Yazarlar destek olurlarsa sevinirim. Herkes bunların yaptığı bu dolandırıcılığı görsün ve kimse bu insanlardan alışveriş yapmasın.

Destekleriniz için binlerce teşekkürler. rezervasyon iptal maili bile göndermediler. Telefonla arayıp iptal ettik dediler. Kendi elleriyle kanıt göndermek istemiyorlar. Bu arada tüketici hakem heyeti ve dava işimi çözmüyor. Rezervasyonum 3 gün sonraydı. Benim 3 gün sonra kalmam lazım o otelde. 6 ay sonra sonuçlanacak davadan sonra benim İstanbul'da 1 gün normal paraya kalma hakkı kazanmamın bana bir faydası olmayacak.

Rezervasyon otele hiç bildirilmemiş bile

Ayrıca alışveriş yaparken onaylattıkları sözleşmede tatil. com sözleşme şartlarını istediği şekilde değiştirme, iptal etme vs hakkına sahiptir tarzı yazılar var. Yani işin garibi şu ki, resmen hukuken ben haksız durumda kalıyorum.

Oteli aradım. “Rezervasyonu bize hiç bildirmediler bile. Maalesef bizim yapabileceğimiz birşey yok. Bu durum acente ile sizin aranızda” dediler.